Korzystamy ze skutecznego cynkowania

Proces cynkowania jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej skutecznych sposobów ochrony elementów przed powstawaniem rdzy. Istnieją różne rodzaje cynkowania, każdy z nich ma zarówno zalety, jak i wady. Ogólnie proces cynkowania polega na nałożeniu warstwy ceny na elementy metalowe, które mogą łatwo ulegać korozji. Wyróżnia się w tym zakresie różne rodzaje ocynku, w tym cynkowanie galwaniczne czy cynkowanie ogniowe.

Co to jest cynkowanie?

cynkowanie świętokrzyskieWarto wiedzieć, że w procesie cynkowania galwanicznego wykorzystywane są specjalne roztwory elektrolitowe, w których zanurza się elementy metalowe. W dalszej kolejności roztwór z elementami jest podłączany do prądu, a w wyniku zachodzącej reakcji warstwa cynku w sposób trwały łączy się z powierzchnią metalu. Nieco odmiennie wygląda proces cynkowania ogniowego. Polega on na zanurzaniu metalowych elementów w rozgrzanym do temperatury 450 stopni Celsjusza cynku. W wyniku działania takiej temperatury cynku w sposób trwały także przylega do powierzchni metalowej. Jeżeli zainteresowało nas w pełni profesjonalne cynkowanie świętokrzyskie jest odpowiednim miejscem do zamówienia usługi. Cynkowanie metali ma za zadanie ochronę przed korodowaniem, dzięki czemu przedłuża żywotność stalowych elementów. Należy pamiętać, że w przypadku rur mających kontakt z wodą o temperaturze przekraczającej 60 stopni Celsjusza, ochrona przed korozją może być nieco niższa, niż w przypadku innych warunków.

Naturalne wydaje się, że warstwa ochronna nie będzie korodowała, skoro ma przed nim zabezpieczać, w rzeczywistości jest odwrotnie. Warstwa ocynku wchodzi w reakcję z wilgocią, przez co korodowanie działa w sposób zbliżony do patyny, czyli chroni powierzchnię znajdującą się pod cynkiem. Nawet w przypadku przerwania struktury ocynku, ochrona jest wciąż skuteczna i zjawisko to jest określane mianem protektorowania.