Korzystam tylko z kantorów internetowych

Mamy dwudziesty pierwszy wiek i w zasadzie wszystko w dzisiejszych czasach robi się online. Zakupy zamawia się online, ubezpieczenia kupuje się przez internet a bankowość internetowa jest dzisiaj całkowicie mobilna. Jako człowieka wychowanego na tych możliwościach ogromnie cieszy mnie to, że jest teraz tak a nie inaczej. Korzystam z tych udogodnień jak tylko mogę.

Kantory internetowe to już szczyt możliwości

kantor internetowyMuszę przyznać, że nigdy nie sądziłem, że nawet waluty będę mógł wymieniać online. W pewnym sensie spodziewałem się tego, ale nie za bardzo wiedziałem jak to można zorganizować technicznie. Wiadome było tylko to, że kiedyś to nastąpi, bo przecież nawet bankowość przeniosła się do internetu. Nawet nie tyle co do internetu a obecnie wszystko przeniosło się do telefonu, bo przecież do wszystkiego mamy dostęp z poziomu smartfona. No w każdym razie myślałem, że mimo wszystko waluty będzie trzeba zawsze wymieniać w kantorze. I nagle kilka lat temu okazało się, że uruchomiony zostaje pierwszy w Polsce kantor internetowy. Jak na tamte czasy i tak była to ogromna nowość. Bo oto nagle można było wymieniać kilkanaście rodzajów walut niemalże online. Na początku wszystko było jeszcze dosyć skomplikowane. Dopiero teraz można powiedzieć, że wszystko działa perfekcyjnie. a co najważniejsze to kantory internetowe działają teraz w formie aplikacji na smartfony. A przecież wiadomo, że to aplikacje są dzisiaj absolutną przyszłością.

Jeszcze nie dawno naprawdę myślałem, że kantory internetowe to szczyt technicznych możliwości. Tym czasem okazuje się, że te kantory świetnie działają z poziomu aplikacji na smartfony. Już nie pamiętam kiedy wymieniałem walutę w tradycyjny sposób. Teraz wydaje mi się to kompletnym archaizmem kiedy patrzę na obecne możliwości.