Korzyści płynące ze stosowania maści konopnej

 

Dobroczynne właściwości konopi siewnej są powszechnie znane, a kosmetyki z niej wykonane zyskują na popularności. Działanie lecznicze i pielęgnacyjne oleju z konopi w postaci maści jest nieocenione dla osób z poważnymi problemami dermatologicznymi. Olej konopny zawiera w aż 80% nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas linolowy, omega-6 i omega-3.

W czym pomagają maści konopne?

maść konopnaMaści z olejem z konopi są szczególnie polecane osobom o bardzo suchej i wrażliwej skórze oraz dla tych z problemami dermatologicznymi takimi jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Maść konopna skutecznie nawilża podrażnioną skórę i łagodzi stany zapalne związane z egzemą. W dodatku pomaga poradzić sobie z uporczywym swędzeniem związanym z łuszczycą i wspiera regenerację naturalnej bariery ochronnej skóry. Osoby, które zmagają się z trądzikiem, również mogą znaleźć rozwiązanie w maści z konopi. Większość preparatów poza leczeniem mocno wysusza skórę, co z pewnością nie wystąpi w przypadku tych zawierających nawilżający olej konopny. W dodatku przyspieszają gojenie i zapobiegają powstawaniu blizn w przyszłości. Maści z konopi warto mieć w swojej kosmetyczce także, gdy nie mamy stwierdzonych żadnych schorzeń dermatologicznych, ponieważ stosowane są również w łagodzeniu objawów odmrożenia, poparzeń, a także w przypadku odleżyn i ukąszeń przez owady.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku podejrzewania u siebie chorób skóry jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, należy w pierwszej kolejności udać się do specjalisty dermatologa i razem z nim omówić odpowiednie kosmetyki do leczenia. Maści konopne są jednak nieocenioną pomocą w leczeniu objawów tego typu schorzeń i warto uzupełnić nimi codzienną pielęgnację, również w przypadku zdrowej, choć bardzo suchej skóry.