Kompaktowe kamery do monitoringu

Problemem z którym ciągle zmagają się operatorzy monitoringu na imprezach masowych, urządzanych na świeżym powietrzu jest ograniczona możliwość ulokowania kamer. Można co prawda korzystać z urządzeń przewodowych, aczkolwiek doprowadzenie okablowania i montaż kamer w miejscach w których będą miały stały dostęp do źródła zasilania jest bardzo trudny.

Kamery bezprzewodowe do nowoczesnego systemu monitorowania

kamery zewnętrzne wifiBezprzewodowe kamery są więc coraz bardziej rozpowszechnione na imprezach zewnętrznych, a ich ciągły rozwój i ciągłe ulepszenia tylko podwyższają ich popularność i zastosowanie. Kamery zewnętrzne wifi są znacznie wygodniejsze niż urządzenia przewodowe, właśnie z racji możliwości zamontowania ich w dowolnym miejscu na terenie wyznaczonym pod imprezę. Mogą być ulokowane na słupach oświetleniowych, przy straganach, czy nawet na drzewach, jeśli sytuacja wymaga takiego montażu. Większość urządzeń tego typu ma akumulatory, które wystarczają na przeszło dziesięć godzin ciągłej pracy, a w połączeniu z panelami słonecznymi, umieszczonymi na kamerach czy w ich pobliżu, możliwe jest ciągłe ładowanie baterii, nawet podczas pracy urządzenia. Kamery te mają duży zasięg, sięgający do pięciuset metrów od jednostki sterowania, a dzięki wzmacniaczom sygnału może on być dwukrotnie powiększony. Tak duży zasięg w zupełności wystarcza do stworzenia bezprzewodowej sieci systemu monitorowania na większości imprez masowych.

Kamery te są także bardzo kompaktowe, i mogą być założone tak, by były prawie całkowicie niewidoczne, ale również by nie zaburzały równowagi konstrukcji do której zostały przytwierdzone. Niewielkie gabaryty bardzo zwiększają ilość miejsc, w których dane kamery mogą być zamocowane, oraz usytuowanie ich w miejscu w którym będą miały największa widoczność.