Jakie imprezy obsługuje DJ?

DJ to zawód, który polega na obsłudze różnego rodzaju imprez. Mogą to być większe, jak i mniejsze uroczystości. DJe zajmują się także oprawą muzyczną w klubach i dyskotekach. Osoba więc, która zna się na muzyce, a także potrafi zachęcić do zabawy zgromadzonych ludzi, na pewno nie może narzekać na brak perspektyw.

Najlepszy DJ może grać w całej Polsce

najlepszy DJDJ grający na weselach oczywiście musi spełniać trochę odmienne wymagania niż ten, który udziela się w klubach muzycznych. Mimo wszystko jednak wspólne cechy na pewno występują. Wodzirej na wesele, to człowiek, który nie boi się łączyć różnych styli muzycznych w trosce o dobrą zabawę gości. Może on raz po raz puścić jakąś piosenkę disco polo, by za chwilę oczarować gości hitem muzyki popularnej albo rockowej. DJ na studniówki przeważnie musi już posiadać nieco inny repertuar, bo wiadomo, że młodzież raczej będzie posiadała inny gust muzyczny niż dziadkowie i ciotki zgromadzeni na weselisku. Kluby to tymczasem jeszcze inna muzyczna bajka i zazwyczaj od klimatu danego miejsca zależy, jaka muzyka tam rozbrzmiewa. Z pewnością więc, jeśli DJ występuje we wszystkich tych miejscach, musi być osobą elastyczną. Inaczej niestety nie będzie w stanie sprostać bardzo zmiennym wymaganiom. Poza tym, aby być takim DJem trzeba lubić nocne życie. Osoba, której będzie przeszkadzać nocna aktywność, z pewnością szybko zrezygnuje z wykonywania takiej pracy. Oczywiście, jeśli chodzi o zatrudnienie to największe możliwości są w dużych miastach, takich jak Poznań czy stolica. Najlepszy DJ grający w Poznaniu jednak może się zwykle pochwalić zleceniami z całej Polski. Poza tym trzeba sobie u niego rezerwować terminy nawet i na dwa lata przed daną imprezą, szczególnie jeśli ma się ona odbywać w weekend, który to jest zawsze najbardziej oblegany ze względu na odbywające się wówczas wesela i jubileusze. DJ może być także osobą, która występuje w roli konferansjera. Warto zwrócić uwagę, że czasami rola DJa ogranicza się wyłącznie do puszczania muzyki, a czasami jest to też doskonały konferansjer. Na weselach raczej DJ musi pełnić obie te funkcje i zachęcać ludzi do zabawy. W klubach natomiast bywa różnie.

Nieraz DJ dba wyłącznie o oprawę muzyczną. Jak już zostało wspomniane, rola DJa zależy w dużej mierze od miejsca oraz od wymagań, jakie będzie miał zleceniodawca. Ważne, aby DJ trzymał się tego, co zostało postanowione na spotkaniu z klientem. To jest pożądana cecha każdego DJa, bez względu na to, gdzie akurat dba o dobrą zabawę. Najlepszy DJ to właśnie taki, który potrafi spełnić wymagania klienta.