Jaki wpływ na organizm ma sauna parowa?

 

Specjaliści określają ją jako terapię zarówno dla ciała jak i duszy przy wykorzystaniu wysokiej temperatury. Oprócz tego, że potrafi doskonale odprężyć zmęczone ciało pozytywnie wpływa także na organizm przyśpieszając krążenie krwi czy też hartując organizm przed chorobami. Pewnie znaczna ilość osób wie już o czym mowa, ale dla niezorientowanych chodzi oczywiście o saunę.

Czym jest sauna parowa?

sauna parowa w domuSauna parowa jest jedną z najpopularniejszych wśród dostępnych saun. Swoimi korzeniami sięga aż do okresu starożytnego Rzymu oraz Grecji, gdzie doceniono jej wpływ na organizm. Oczywiście wówczas dostępna była tylko jako parowa łaźnia publiczna. W dzisiejszych czasach jednak sauna parowa w domu staje się co raz bardziej popularnym zjawiskiem. Jak pokazują badania ten rodzaj sauny dzięki określonym warunkom najkorzystniej wpływa na odpoczynek naszej skóry. Wysoka wilgotność oraz podwyższona temperatura umożliwiają otworzenie się porów a co za tym idzie wzmożone usuwanie toksyn nagromadzonych w organizmie. Poza tym przebywanie w takich warunkach powoduje stan, w którym wzrasta ilość produkowanych w krwi ciałek odpornościowych, które pomagają nam w przypadku zmagań z wirusami bądź bakteriami. Oczywiście kobiety z pewnością docenią jej wpływ na poprawę elastyczności i jędrności skóry. Z pewnością warto zwrócić uwagę również na fakt, że po odbyciu wizyty w saunie wszelkiego rodzaju kosmetyki znacznie lepiej wchłaniają się w skórę. Elementem nieodłącznym po każdej wizycie poza stosowaniem kosmetyków jest uprzednie schłodzenie organizmu pod prysznicem.

Łatwo wywnioskować, że sauna posiada szereg właściwości upiększających oraz poprawiających kondycję organizmu. Poza działaniami zdrowotnymi dla ciała warto zwrócić uwagę również na korzystny wpływ dla samopoczucia. Powszechnie wiadomo bowiem, że podwyższona temperatura wpływa na produkcję endorfin czyli hormonów szczęścia.