Jaki kantor wybrać

Udając się za granicę do pracy czy na wyjazd wakacyjny musimy liczyć się z koniecznością wymiany złotówek na walutę obowiązującą w danym kraju. Możemy tego dokonać jeszcze przed opuszczeniem Polski lub już po przybyciu na miejsce docelowe.

Wymiana waluty w kantorach stacjonarnych i internetowych

kantory w warszawieWiększość osób wymienia gotówkę w kantorach stacjonarnych. Jednak nie zawsze jest to najlepsza możliwość, aby zdobyć pieniądze w obcej walucie po korzystnym kursie wymiany. Szczególnie w centrach miast, na lotniskach czy miejscach obleganych przez turystów kurs zakupu i sprzedaży walut może być dosyć niekorzystny. Lepiej jest znaleźć kantor położony nieco dalej od najbardziej uczęszczanych miejsc. Należy też pamiętać, że zazwyczaj istnieje możliwość negocjacji ceny zakupu waluty, szczególnie wtedy, gdy wymieniamy większą kwotę. Udając się z gotówką do krajów w których trudno wymienić polskie złote powinniśmy zaopatrzyć się w euro bądź dolary, gdyż te waluty są honorowane w większości kantorów na świecie. Kantory w warszawie dają klientom możliwość wymiany pieniędzy na różne, czasem nawet dość egzotyczne waluty. Jest to wygodne, gdyż odejmuje nam konieczność szukania punktu wymiany walut na miejscu. Inną, coraz popularniejszą metodą na pozyskanie pieniędzy będących w obrocie za granicą są internetowe kantory walutowe. Charakteryzują się one dość korzystnym kursem i pozwalają na wykonywanie przelewów na konta walutowe. W połączeniu z kartą płatniczą w walucie obcej pozwalają na wykonywanie płatności bezgotówkowych za granicą.

Aby wymienić walutę po korzystnym kursie, a przede wszystkim bezpiecznie, należy korzystać ze sprawdzonych portali internetowych bądź kantorów. Nie jest najlepszym pomysłem zdobywanie lokalnej waluty u ulicznych spekulantów, gdyż możemy liczyć się wtedy z ryzykiem oszustwa.