Jak zadbać o naszego pupila

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka prawda znana nie od dziś, jednak żeby nasz czworonożny przyjaciel mógł być z nami przez długi czas i by był szczęśliwy musimy o niego odpowiednio zadbać i bynajmniej nie chodzi tu tylko o odpowiednia ilość spacerów czy też częste kąpiele, zatem o czym trzeba pomyśleć i z czym się liczyć jeśli do domu chcemy wziąć małego szczeniaczka?

Wychowanie psa – psie przedszkole – czyli szkolenie szczeniąt

PiesPodstawą dbania o swojego pupila jest właściwe wychowanie go, a w tym przypadku może pomóc nam właśnie psie przedszkole, Są to ośrodki, które prowadzą szkolenia dla szczeniąt od czwartego miesiąca życia. Psie przedszkole pomoże właścicielowi zrozumieć i nauczyć się, jak obchodzić się ze szczeniakiem. Pracownicy takiego przedszkola pomogą przy socjalizacji szczeniąt, czyli przy przyzwyczajaniu ich do realiów ludzkiego świata, czyli prościej mówiąc pracujący tam trenerzy posłużą radami jak oswoić psiaka z takimi przedmiotami jak choćby parasol czy z takimi sytuacjami jak tramwaj. Co za tym idzie takie szkolenie ma zarówno pozytywne aspekty dla samego szczeniaka jak i właściciela. Pies na takim szkoleniu uczy się jak żyć w domu, jak zachować czystość, jak bawić się z innymi psami. Przyzwyczaja się do nagłych dźwięków, do ludzi, dzięki czemu nie boi się na przykład odgłosu fajerwerków lub nie reaguje agresja na ludzi.

Czego warto nauczyć psa?

PiesŁatwo się zatem domyśleć, ze dzięki temu właściciel ma o wiele łatwiejsze życie, bo poprawnie przygotowany i wychowany szczeniak, nie sprawia wielu wychowawczych problemów ani kiedy jest młody, a już tym bardziej kiedy dorośnie, co za tym idzie do zalet takiego przedszkola można by zaliczyć:

  • nawiązywanie prawidłowych kontaktów z ludźmi
  • nawiązywanie prawidłowych kontaktów z psami
  • właściwe reagowanie na nowe sytuacje (tramwaj, fajerwerki)
  • prawidłowe powitanie (nie skakanie na opiekuna)
  • odpowiednia zabawa
  • jedzenie z miski przyzwyczajenie do zabiegów pielęgnacyjnych
  • chodzenie na luźnej smyczy
  • powrót na zawołanie

Być może pojęcie przedszkola wydaje się dość dziwne, jednak w gruncie rzeczy chodzi o to, ze ten rodzaj szkoleń jest tylko dla szczeniąt, czyli dla młodych psów i w gruncie rzeczy warto takie rozwiązania spróbować, bo nie jedna osoba już się przekonała, ze samodzielne wychowanie psa nie jest takie łatwe jak by się mogło to nam zdawać.

Dobre warunki dla psa – legowisko dla psa, mata dla psa

PiesekWychowanie psa jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym czy pies będzie szczęśliwy i czy my z nim będziemy szczęśliwi, jednak jego odpowiednie wychowanie to jeszcze nie wszystko, trzeba także zadbać o jego bardziej podstawowe potrzeby i wygodę. Jako, że wyszkolony pies wie i rozumie, że do spania ma konkretnie wyznaczane miejsce, to warto zadbać o odpowiednie legowisko. Pamiętać należy o tym, że posłanie musi być dobrane do wielkości psa. Powinno być miękkie i ciepłe, obecnie nabycie tego rodzaju poosłania nie stanowi żadnego problemu, bo tego typu artykułów w sklepach nie brakuje. Innym elementem o jaki należy zadbać mając psa, zwłaszcza tego większych rozmiarów są rozwiązania, które pozwolą na bezpieczny jego przewóz w samochodzie. Najpowszechniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są maty dla psów, które umieszcza się w bagażniku. May te po pierwsze zapewniają psu stabilne podłoże i miękkość, dzięki czemu nie odczuwa on wstrząsów w trakcie jazdy. Z drugiej strony i właściciel na tym korzysta, bo taka mata zabezpiecza samochód. Oczywiście nie są to wszystkie rozwiązania, jakie są nam potrzebne by zadbać o naszego pupila, jednak akurat te są dość istotne i nie można o tym zapomnieć.


Więcej informacji na stronach:


 

Słowem podsumowania:

Żeby psiak był nasza pociechą i byśmy zawsze byli zadowoleni z jego towarzystwa musimy w pierwszej kolejności zadbać o niego samego i o jego potrzeby, jednak w pierwszej kolejności, kiedy bierzemy psa do domu to pamiętajmy o tym by odpowiednio zadbać o jego wychowanie i wyszkolenie, a w następnej kolejności o rozwiązania takie jak legowisko czy mata samochodowa, która poprawiają komfort psa.

Dodaj komentarz