Jak zacząć prowadzić własną działalność?

W dzisiejszych czasach, gdzie o prace i godziwe zarobki coraz trudniej, coraz więcej osób myśli o założeniu własnej działalności. Jednak w gruncie rzeczy to też nie jest takie proste jakby się mogło wydawać, dlatego podpowiadamy co można zrobić i jakie rozwiązania pomogą nam w założeniu własnego przedsiębiorstwa.

Jak zaoszczędzić wybierając lokal na biura?

biuro do wynajęciaPierwsza rzeczą o jakiej trzeba pomyśleć zakładając przedsiębiorstwo jest znalezienie odpowiedniego lokalu w zależności od specyfiki danej firmy. Jakby nie było każda firma potrzebuje, jednak tak zwanego lokalu reprezentacyjnego, nawet jeśli działalność prowadzimy we własnym domu, dlatego w tym przypadku dobrym rozwiązaniem okazuje się biuro wirtualne, dzięki temu rozwiązaniu nie musimy wynajmować specjalnego pomieszczenia, w którym firmowe biuro było by prowadzone. Rozwiązanie to ma przede wszystkim tę zaletę, że pozwala zdecydowanie obniżyć koszta prowadzenia własnej działalności, a co za tym idzie jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoja działalność i co za tym idzie, dla których liczy się każda złotówka. Wirtualne biuro pozwala firmie występować pod swoim adresem, a warto tu zaznaczyć, że zwykle są to adresy prestiżowe, znajdujące się w centrum miasta w nowoczesnych budynkach. Wirtualny adres to jednak nie wszystko co mają do zaoferowanie wirtualne biura. Oferują one także i takie wsparcie jak choćby:

 • indywidualny numer telefoniczny
 • odbiór telefonów
 • odbiór korespondencji
 • doradztwo
 • wsparcie dla firmy
 • skrytkę pocztowa
 • obsługę księgowa i prawną
 • rejestracje firmy
 • pomoc w założeniu rachunku firmowego
 • pomoc przy tworzeniu biznesplanu
 • wyrobienie pieczątek
 • wynajem sal na spotkania

Co za tym idzie rozwiązanie to nie tylko pozwala na obniżenie kosztów związanych z założeniem i prowadzeniem własnego biznesu, ale także są doskonała formą wsparcia dla początkujący przedsiębiorców, co zdecydowanie może im ułatwić start na tym dość trudnym w dzisiejszych czasach rynku.

Fundusze na rozpoczęcie działalności w formie pożyczki dla firm

pożyczka dla firmGłównym problemem jednak, jeśli chodzi o założeniem własnej działalności gospodarczej są jednak niezmiennie fundusze. Wygospodarowanie odpowiedniego kapitału na rozruch działalności własnymi siłami okazuje się często niemożliwe, dlatego trzeba szukać innych rozwiązań i sposobów na pozyskanie potrzebnych środków. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku okazuje się wszelkiego rodzaje dotacje, choć trzeba się liczyć z tym, że programy te zwykle skierowane są do konkretnej grupy potencjalnych przedsiębiorców i firm działających w konkretnych branżach, a o co za tym idzie często się okazuje, że uzyskanie tego rodzaju wsparcia jest niemożliwe, Dlatego warto także pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim są pożyczki dla firm. Banki obecnie dość chętnie wspierają młodych przedsiębiorców, a samo uzyskanie akceptacji wniosku nie zajmuje wiele czasu, a co za tym idzie informacje na temat tego czy fundusze otrzymamy czy też nie otrzymujemy bardzo szybko.

Wybór kredytu dla firm bez bik

karta kredytowaJeśli jednak banki z jakichś powodów nam odmówią, warto wiedzieć, także i o tym że jest jeszcze takie rozwiązanie jak kredyt dla firm bez bik. W przypadku tego rodzaju kredytów nie sprawdza się zbyt dokładnie historii kredytowej i finansowej danej firmy, a co za tym idzie formalności są zdecydowanie prostsza, a co za tym idzie ta drogą także znacznie łatwiej uzyskać fundusze. Pamiętajmy jednak, że w przypadku każdej pożyczki należy dobrze zapoznać się z jej warunkami, tak by nie okazało się, że zamiast wsparcia w gruncie rzeczy mamy tylko więcej problemów.

 


Dokładne informacje związane z tematem dostępne są na:

 • Bankier.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i finansom
 • Janvest– strona internetowa firmy oferującej kredyty dla firm bez bik
 • Twojasiedziba.pl – strona internetowa firmy zapewniającej wynajem wirtualnego adresu na terenie Warszawy

Podsumowanie rozważań

Założenie własnej działalności w świetle prawa nie jest rzeczą szczególnie skomplikowaną, jednak trzeba się liczyć z tym, że też nie jest to takie łatwe. Głównym czynnikiem jaki powoduje problemy i nas ogranicza są zawsze pieniądze, dlatego warto wiedzieć i dokładnie się zorientować jaka drogą i w jaki sposób możemy pozyskać wsparcie finansowe,a także w jaki sposób i na czym pieniądze można zaoszczędzić.

Dodaj komentarz