Jak zabezpieczyć kiszonkę?

 

Pakowanie i magazynowanie przygotowanej dla bydła kiszonki wymaga zachowania środków ostrożności związanych z jej jakością oraz transportem. Dlatego też większość właścicieli gospodarstw postanawia zakupić w tym celu najwyższej jakości materiały przeznaczone do pakowania kiszonek umożliwiające nie tylko jej zapakowanie ale również bezpieczny transport na przykład na przyczepie rolniczej.

Wytrzymałe opakowanie – odpowiednia folia

bezpieczna folia do sianokiszonkiPakowanie przygotowanej kiszonki powinno również uwzględniać konieczność jej transportu na często nie małe odległości. Dlatego też materiał z którego wykonane jest takie opakowanie powinien być jak najbardziej wytrzymały tak by możliwe było bez problemowe spakowanie oraz przetransportowanie kiszonki. Dlatego też bezpieczna folia do sianokiszonki posiada specjalne wzmocnienia dające pewność, że nie ulegnie rozerwaniu podczas podnoszenia czy opuszczania balotu. Dodatkowymi jej atutami są specjalne zamykania umożliwiające rozwinięcie balotu bez potrzeby cięcia foli. Ponadto została ona wyposażona w specjalne uchwyty dzięki którym można podnieść gotowy balot sianokiszonki bez potrzeby jego dodatkowego obwiązywania w celu założenia na hak dźwigu. Warto także wspomnieć o wzmacnianym spodzie dzięki czemu nawet w przypadku przesuwania po betonie w pozycji pionowej folia nie ulegnie przedarciu oraz innemu uszkodzeniu mechanicznemu.

Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa transportu produktów rolnych jest bardzo istotną kwestią gdyż wpływa także na ich świeżość i jakość. Dlatego też planując wytworzenie niezbędnej ilości sianokiszonki warto zastanowić się czy będziemy musieli ją transportować i w tym celu zakupić odpowiednio wytrzymałą folie do sianokiszonki, która przyczyni się do ułatwienia prac związanych z kiszonką.