Jak wyposażyć działki rekreacyjne na sprzedaż?

Własna działka to azyl, który daje nam schronienie i odpoczynek od życia wielkich miast. Dowiedz się jak zwiększyć jej atrakcyjność przy sprzedaży i zarobić więcej.

Działki rekreacyjne na sprzedaż – oczaruj kupców!

Działki rekreacyjne na sprzedażSkup się na pierwszym wrażeniu! Już kilka sekund wystarczy by ocenić dany przedmiot, budynek czy osobę. Jeśli chcesz od razu oczarować kupców skup się na tym, co zobaczą w pierwszej kolejności – mianowicie na ogrodzie.
Piękny trawnik, pergola uginająca się pod gronami dojrzałych winogron czy dorodne karasie wesoło przemierzające staw to efekt, na który pracuje się miesiącami i latami. Jeśli do tej pory nie dbałeś przesadnie o wygląd swojego ogrodu masz jeszcze szansę by to zmienić. Przede wszystkim musisz zakasać rękawy, nałożyć rękawice i chwycić w dłoń sekator By uzyskać spektakularny efekt skup się na:

  • wyrwaniu wszystkich chwastów,
  • przycięciu żywopłotu i skoszeniu trawnika,
  • drobnych naprawach i renowacjach (odmaluj pergolę, popraw poluzowane elementy mebli ogrodowych),
  • posadzeniu nowych roślin,

Na pewno te drobne zmiany znacznie wpłyną na ogólną ocenę Twojej działki. Teraz czas na zakupy!

Jak donice betonowe poprawią wygląd Twojego ogrodu?

donice betonoweTrudno osiągnąć spektakularny efekt bez jakiegokolwiek wkładu finansowego. Jednak wielce prawdopodobne, że zainwestowane pieniądze zwrócą Ci się z nawiązką. Rozpocznij od wizyty w markecie budowlanym lub centrum ogrodniczym. W ozdobieniu ogrodu lub nadaniu mu oczekiwanego stylu doskonale sprawdzą się donice. Możesz je umieścić wzdłuż ścieżki lub przy wejściu na posesję, dzięki nim będzie bardziej stylowa. Wybierz surowe donice betonowe – są wytrzymałe, a ich minimalny wygląd pasuje właściwie do każdego ogrodu. Kolejny działkowy must have to grill. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, jednak przed sprzedażą najbardziej sprawdzą się grille betonowe. Pozostałe nie wywierają tak dużego wrażenia i bywają nietrwałe. Grill z betonu nie tylko doskonale będzie się komponował z donicami, ale także z jakimikolwiek meblami ogrodowymi. Jeśli wcześniej takowych nie nabyłeś, nie kupuj ich przed sprzedażą działki. Lepiej pozostaw to nowym właścicielom by mogli urządzić ją w wybranym przez siebie stylu. Dostępny budżet przyda Ci się na wprowadzenia poważniejszych zmian!

Kostka brukowa nie tylko w miastach

Kostka brukowaTo, że działka pełni rolę azylu od miejskiej dżungli nie oznacza, że ma być porośnięta chaszczami i pozbawiona porządnego ogrodzenia. Ma to związek zarówno z bezpieczeństwem jak i funkcjonalnością. Każda działka powinna być należycie odgrodzona od sąsiadów – dobrze sprawdzą się tutaj ogrodzenia metalowe. Mają prostą konstrukcję, są wytrzymałe i stanowią solidniejszą ochronę przed złodziejami niż siatka czy drewniany płotek. Nie straszne są im też zróżnicowane warunki atmosferyczne. Płoty drewniane szybko blakną pod wpływem promieni słonecznych i gniją podczas deszczów. Jeśli zaś odczuwasz potrzebę większej prywatności posadź żywopłot, który uchroni Cię od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Ostatni krok to kostka brukowa. To wytrzymały i łatwy w montażu i demontażu produkt. Niedoświadczonym osobom może się to jednak wydać ciężkie i pracochłonne, zwłaszcza przy dużych powierzchniach. Wtedy możesz zwrócić się po pomoc fachowców. Jeśli nie chcesz tracić powierzchni trawnika zdecyduj się na nią tylko w pewnych miejscach. Gdy na działce nie ma garażu, dobrze jest wydzielić plac wyłożony i wyłożyć go kostką. Unikniesz w ten sposób gnicia trawy i błota podczas ulew. Warto utworzyć także ścieżkę z kostki, prowadzącą np. od furtki do domku i oświetlić ją lampami solarnymi. Nie dość, że uzyskasz ładny widok wieczorami, to jeszcze uchronisz rośliny przed przypadkowym podeptaniem.


Więcej informacji można znaleźć:


Podsumowanie

Przed sprzedażą działki rekreacyjnej spróbuj wprowadzić przynajmniej kilka powyższych rad. Powinno Ci to pomóc w szybkim znalezieniu kupca i otrzymaniu za nią zadowalających pieniędzy.