Jak wybrać salę na wesele?

Wybór sali weselnej to często pierwsza z podejmowanych decyzji przez parę młodą, która planuje ślub a później wesele. Sala weselna jest również największym wydatkiem, jaki będą musieli ponieść nowożeńcy. Znalezienie dobrego lokalu nie jest bowiem wcale proste jak się może na początku wydawać. Musimy zwrócić uwagę na takie elementy jak obsługa, wnętrze oraz wyśmienita kuchnia.

Sala weselna zależy od ilości gości

wynajem sali na wesele OpoleTo jaką salę weselną będziemy chcieli wynająć w głównej mierze będzie zależeć od ilości gości, jakich chcemy zaprosić. Warto dobrze zastanowić się, czy wynajem sali na wesele Opole blisko kościoła będzie najlepszym rozwiązaniem. Kiedy zdecydujemy się, aby sala weselna znajdowała się tuż obok kościoła, to nie będziemy musieli dodatkowo wynajmować pojazdów przewozowych, które będą musiały przewieźć wszystkich gości ze ślubu na imprezę weselną. Wybierając odpowiednią salę weselną musimy także spojrzeć, jakie dania będą podawane przez restauracje czy też hotel, w którym organizujemy imprezę, a także ile tych tak będzie. Dodatkowo musimy od razu dowiedzieć się czy w kosztach wynajęcia sali weselnej jest również wliczona obsługa gości, czy też będziemy musieli na własny koszt wynajmować kelnerów. Bardzo fajnie jeżeli w okresach wiosennych oraz letnich będziemy mogli korzystać z zewnętrznej infrastruktury, gdzie będzie wyjście na ogród aby goście mogli odpocząć od tańców na sali.

Na koniec już warto zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić imprezę weselną, ponieważ mamy do wyboru wiele różnych stylizacji. Często impreza do białego rana organizowana jest przez samych właścicieli hotelu oraz obsługę, która już ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu wesel. Dodatkowo musimy też upewnić się, czy będziemy chcieli organizować poprawiny, czy też jeden dzień imprezy zupełności wystarczy.