Jak wybrać dobrą bluzkę do karmienia?

Odpowiednio dobrana garderoba w czasie ciąży może też przydać się młodej mamie po porodzie. Kobiece ciało potrzebuje bowiem czasu, by wrócić do kształtów sprzed ciąży. Istotne znaczenie w tym kontekście mają bluzki do karmienia, które są odpowiednio luźne, ale też ładnie się prezentują.

Bluzki na czas karmienia piersią

bluzki do karmieniaWiedza na temat zalet karmienia piersią rośnie. Coraz więcej kobiet decyduje się podtrzymać laktację przez pierwsze pół roku życia dziecka, a nawet dłużej. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie niemowlęcia i nawiązanie z nim emocjonalnej więzi, ale też matkę. Karmiąc piersią szybciej wraca się do formy po porodzie, łatwiej też pozbyć się nadmiaru kilogramów. Udowodniono ponadto, że naturalne karmienie znacząco zmniejsza ryzyko raka piersi i zapobiega depresji poporodowej. By jednak proces ten przebiegał łagodnie i był bardzo spokojny, duże znaczenie ma nie tylko nastawienie kobiety, ale też właściwie dobrana garderoba. Najważniejsze są w tym względzie biustonosze oraz bluzki do karmienia. Powinny zapewniać łatwy dostęp do piersi, ale też pozwalać na dyskretne karmienie. Większość bluzek do karmienia posiada albo specjalne kieszonki (wówczas potrzeba jedynie odchylić materiał), albo jest zapinana na guziki. Powinna też być uszyta z delikatnych materiałów, najlepiej bawełny, oraz pozbawiona cekin czy koralików, które mogłyby podrażnić wrażliwą skórę dziecka. By służyła jak najdłużej, musi zachowywać swój kształt mimo wielokrotnego naciągania materiału i prania.

Na szczęście dopasowanie garderoby do potrzeb kobiety w czasie ciąży i laktacji nie jest dzisiaj trudne. Dostępne są modne i uniwersalne bluzki do karmienia czy sukienki. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też pozwalają zatuszować niedoskonałości figury, z czym kobiety często zmagają się podczas pierwszych tygodni po porodzie.

Opublikowany w Moda