Jak sprawić by pobyt w biurze był przyjemniejszy?

Praca w biurze przez wiele godzin może stawać się nużąca i nie komfortowa. Pracodawcy starają się, aby uprzyjemnić tą prace by była bardziej komfortowa.

Woda do biura zapewniona przez dystrybutory

dystrybutor_wodyJednym z takich sposobów jest zapewnienie wody do picia. Najpopularniejsza są dystrybutory do wody. Mogą one być standardowe z butlami. Jednak ostatnio coraz większą popularnością cieszą się dystrybutory z filtrem. Woda do biura jest czerpana prosto z kanalizacji. Taka woda przed spożyciem jest filtrowana. Poprzez proces filtracji dostarczane są do wody zdrowe minerały. W takim dystrybutorze wody, nie trzeba wymieniać butli z wodą, czasem tylko należy zmienić filtr. Ten rodzaj dostarczania wody do biura jest bardziej ekologiczny, ponieważ nie wykorzystuje się plastikowych butli. Dystrybutory z filtrem do swojej pracy potrzebują energię elektryczną, jednak zużywają jej bardzo mało. Ważne jest, aby woda była dobra do spożywania należy unikać jej kontaktu z powietrzem. W dystrybutorach z wodą czasem jest to nie uniknione, a więc w tej kwestii dystrybutory z filtrem są lepsze. Mniej popularnym sposobem zapewniania wody do picia w biurze są zwykłe butelki z wodą, jednak jest to sposób najmniej opłacalny i mało jaka firma to stosuje.

 

Krówki reklamowe nie tylko przyjemność dla pracowników

krówka firmowaPraca w biurze na pewno jest przyjemniejsza jeśli pracodawca zadba o coś miłego do przekąszenia. Bardzo popularnymi w tej kwestii są krówki z logo firmy. Jest to nie tylko dobra przekąska dla pracowników, ale również dla klientów biura. Krówki reklamowe stanowią również ważną rolę marketingową. Ta słodka przekąska będzie miłym przypomnieniem o firmie, gdy już klient będzie w domu. Krówki kojarzą się z dzieciństwem z czymś przyjemnym, i właśnie ten smak i te wspomnienia będą się kojarzyły z biurem, gdzie się dostało krówkę z logo firmy. Krówki reklamowe bardzo często są rozdawane na wystawach i na targach, aby dana osoba miło kojarzyła nazwę firmy. Więc jeśli pracodawca zainwestuje w krówki z logo firmy, to będzie miał dwie korzyści z nich. Pierwsza to przyjemniejsza praca w biurze, a co za tym idzie efekty tejże pracy, a druga to reklama firmy oraz zachęta do powrotu klienta.

Ważny jest klimat w biurze

KlimatyzatorAby praca w biurze była przyjemniejsza ważny jest w niej temperatura. Ważne by latem nie byłą ona za wysoka, a zimą za niska. Dlatego wiele biur inwestuje w klimatyzatory, które zapewnią chłód latem. Mogą one być:

  • przenośne
  • mocowane na stałe
  • jednoczęściowe
  • dwuczęściowe

Klimatyzatory przenośne można ustawiać w dowolnym miejscu, jednak ich wadą jest małą moc. Dlatego jeśli powierzchnie biura są większych rozmiarów to zalecany będzie klimatyzator stacjonarny, który najczęściej montuje się na ścianie. Minusem przenośnych klimatyzatorów, jest rura, która odprowadza ciepłe powietrze. Należy jej koniec umieścić poza chodzonym pomieszczeniem. Klimatyzatory mocowane na stałe na pewno pracują ciszej od tych przenośnych. Klimatyzatory typu split, czyli dwuczęściowe. Jednostka wewnętrzna musi być trwale zamontowana w pomieszczeniu chłodzonym, a jednostka zewnętrzna poza biurem. Te dwie części są połączone ukrytymi rurami, w których znajduje się czynnik chłodniczy. Taka instalację powinna wykonywać oraz uzupełniać wykfalifikowana osoba. Aby zima zapewnić ciepłą temperaturę w biurze istnieje wiele sposobów. Bardzo popularne w biurach jest ogrzewanie ścienne, które przypomina ogrzewanie podłogowe. Wykorzystywana jest w nim instalacja, która składa się z mat. Maty grzewcze montuje się pionowo. Ogrzewanie ścienne nie unosi pyłów, kurzy i brudy, dlatego jest dobrym sposobem ogrzewania dla alergików. Ciepło w biurze jest rozkładane równolegle i można ustalić temperaturę, do jakiej ma zostać nagrzane powietrze.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Twojekrowki.pl – strona internetowa firmy sprzedającej krówki reklamowe z nadrukiem
  • Kocham Wodę – strona internetowa firmy z Warszawy dostarczającej dystrybutory wody
  • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce

Podsumowanie

Pracodawca może zapewnić wiele aspektów, które sprawią, że praca w biurze będzie przyjemniejsza. Ważne również oprócz rzeczy materialnych, aby panowała miła i zgodna atmosfera wśród pracowników.

Dodaj komentarz