Jak sobie poradzić z awarią auta?

Bez samochodu w obecnych czasach większość osób nie wyobraża sobie życia. To właśnie dzięki niemu możemy przemieścić się z jednego punktu, do drugiego. Problem zaczyna się, gdy nasz samochód ulega awarii.

Na czym polega mechanika samochodowa wykonywana w Bydgoszczy?

mechanikNajprostszym sposobem na awarię samochodu jest udanie się do mechanika. Mechanik z Bydgoszczy zajmuje się szeroko rozumianą mechaniką samochodową. Wykonywana mechanika samochodowa w Bydgoszczy nie tylko polega na naprawie samochodów, ale także na przeglądach, czy diagnostyce. Podczas przeglądu można wymienić także olej, czy filtry. Diagnostyka komputerowa może dotyczyć:

  • systemu ABS,
  • systemu ESP,
  • systemu SRS,
  • silnika,
  • modułu komfortu.

Do tego podczas wizyty u mechanika możemy wymienić między innymi: rozrząd, elementy hydrauliczne, elementy systemu hamulcowego, turbiny, pompy, płyny, oleje, przekładnie, łożysk i wiele innych elementów składowych samochodu. Jednak głównym zadaniem mechanika jest naprawa zepsutych samochodów. Do tego u mechanika można kupić różne części do naszego samochodu.

Na czym polega naprawa wałów napędowych?

wał Wał napędowy jest to element znajdujący się w samochodzie w kształcie walca. Element ten służy do przenoszenia momentu obrotowego. W tym przypadku przekazywany jest napęd. Jest to bardzo ważny element każdego samochodu, dlatego jeśli się popsuje należy jak najszybciej dokonać naprawy. Naprawa wałów napędowych polega przede wszystkim na wymianach zepsutych lub zużytych elementów, najczęściej są to: podpory, krzyżaki, złącza rurowe, złącza przesuwne. Do tego naprawa tych elementów samochodu polega także na wyważaniu lub prostowaniu wału w całości. Wiele firm, które się tym zajmują dają pół roczną gwarancję, że z wałem napędowym, po wykonaniu tych prac, nie zepsuje się on.

Na czym polega regeneracja turbosprężarek wykonywana w Bielsku?

TurbosprężarkaTurbosprężarka jest maszyną obrotową, która składa się ze sprężarki oraz turbiny. Te dwa elementy są umieszczone na wale. Jej zadaniem jest doładowywanie silnika spalinowego w samochodzie. Turbina w turbosprężarce jest zasilana spalinami, a sprężone powietrze zasila silnik. Dzięki temu procesowi wzrasta moc silnika. Turbosprężarki są najczęściej kojarzone z silnikiem Diesla. Prowadzona regeneracja turbosprężarek w Bielsku wykonywana przez jedną firm rozpoczyna się od przeglądu oraz znalezienia wszystkich uszkodzeń tego elementu samochodu. Po wykonaniu diagnostyki turbosprężarkę rozbiera się na części. Myciu poddaje się korpus rozłożonego elementu, a następnie poddaje się go procesowi piaskowania. Wykonywanie tych działań ma na celu usunięcie zanieczyszczeń, a szczególnie korozji. Czasem także korpus poddaje się procesowi szkiełkowania, dzięki czemu wygląda on jak nowy. Najważniejszym jednak etapem jest regeneracja turbin. W pierwszej kolejności wykonuje się pomiary elementu wirującego, czy nadal działa sprawnie. Jeśli jakiś element należy wymienić to zawsze należy korzystać z oryginalnych części do turbosprężarek. W przypadku, gdy nie ma potrzeby wymiany elementu wirującego to poddaje się go procesowi mycia ultradźwiękowemu. Podczas każdej regeneracji turbosprężarki wymienia się łożyska wirnika oraz inne elementy uszczelniające. W następnej kolejności montuje się korpus z wałkiem. Cały rdzeń należy poddać wyważaniu. Proces ten oraz testy mają na celu wyeliminować opory oraz drgania. Następnie montuje się kierownicę zmiennej geometrii, a w dalszej kolejności kompresor. Po zmontowaniu całego elementu poddawany jest on jeszcze jednemu testowi, czy działa poprawnie.


Źródłami tekstu są:


Krótkie podsumowanie:

Samochód stał się bardzo ważnym elementem życia. Jednak jak każda maszyna czasem ulega awarii. Wtedy najlepiej udać się do mechanika, który fachowo zajmie się naszym samochodem i jak najszybciej go naprawi.