Jak ściągąć do Polski towary z USA?

Coraz więcej polskich firm zajmujących się sprzedażą detaliczną ma w swojej ofercie towary ściągane bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych. I nie chodzi wcale o wielkie sieci handlowe, które amerykańskie produkty ściągają bezpośrednio od tamtejszych producentów. Chodzi o niewielkie sklepy, które dzięki innowacyjnym kanałom dystrybucji mogą zaoferować amerykańskie produkty w najlepszej cenie.

Amerykański towar importowany na życzenie

import towarów do polski z usaŻeby dokładnie wyjaśnić o co chodzi ze sprzedażą amerykańskich produktów w Polsce weźmy dla przykładu dziecięce zabawki. Jeśli wejdziemy do dużego sklepu sieciowego w galerii handlowej, w którym sprzedawane są zabawki, to możemy kupić każdą oryginalną zabawkę pochodzącą z USA. Oczywiście mają one swoją cenę, ponieważ wielkie sklepy narzucają na towar wielkie marże. Okazuje się jednak, że w małym sklepie z zabawkami na mieście tą samą zabawkę możemy kupić znacznie taniej. Jak to możliwe? Możliwe, ponieważ małe sklepy korzystają z usług pośredników oferujących import towarów do Polski z USA w bardzo dobrych cenach. Mały sklep może narzucić małą marżę a i tak na sprzedaży zarobi całkiem sporo. A dzisiaj z łatwością można znaleźć firmy handlowe oferujące legalny import towarów amerykańskich na życzenie. I nie trzeba ich zamawiać w ogromnych ilościach, ale oczywiście większa ilość towaru zawsze wiąże się z jego korzystniejszą ceną. Stąd właśnie biorą się różnice w cenach pomiędzy dużymi sklepami a małymi sklepikami na mieście.

Każdy przedsiębiorca prowadzący sprzedaż detaliczną może kupować towar wszędzie tam gdzie tylko sobie życzy. Mamy wolność gospodarczą a do tego jeszcze internet, przez który można kupić dowolną rzecz od sprzedawców z całego świata. Mniejsze sklepy bardzo często sprzedają oryginalne produkty zagraniczne w możliwie najlepszych cenach.