Jak prawidłowo wyczyścić separator?

Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że nigdy nie możemy samodzielnie zabrać się za czyszczenie separatorów. Do takich czynności musimy wezwać firmę, która specjalizuje się w takich usługach, ponieważ pracownicy posiadają odpowiednie umiejętności, a także mają odpowiedni sprzęt, dzięki czemu bardzo szybko można wyczyścić separatory oraz wykonać przegląd techniczny.

Jakie separatory możemy wyczyścić we Wrocławiu?

czyszczenie separatorów we WrocławiuFirmy oferujące czyszczenie separatorów we Wrocławiu świadczą usługi, które mają na celu czyszczenie każdego typu separatora niezależnie od pojemności oraz głębokości. Musimy regularnie przeprowadzać czyszczenie separatora, aby nie doszło nigdy do jego zapchania, ponieważ wtedy mogłyby wylać się tłuszcze lub substancje ropopochodne, które mogą zgasić naturalne środowisko. Żeby wykonać czyszczenie separatora, to na początek musimy wezwać odpowiednich specjalistów, którzy mają odpowiednie samochody przystosowane do pracy przy separatorach. Najczęściej musimy opróżniać separatorty tłuszczu, które lokalizowane są w lokalach w branży gastronomicznej. Jak często powinno się czyścić separatory? Separatory tłuszczu musimy czyścić częściej niż separatory ropopochodne i należy przynajmniej raz w miesiącu, a nawet raz na dwa tygodnie czyścić separator tłuszczu. Separatory ropopochodne są mniej wymagającymi urządzeniami, ponieważ możemy je czyścić tylko i wyłącznie trzy lub cztery razy do roku. Po czyszczeniu separatorów otrzymamy odpowiednie dokumenty, które świadczą o tym, że legalnie pozbywamy się nieczystości z separatorów.

Jak wykonuje się czyszczenie separatorów? Jeżeli chodzi o czyszczenie takich urządzeń, to najczęściej odbywa się to za pomocą standardowych wozów asenizacyjnych albo też za pomocą pojazdów wyposażonych w Wuko. Podczas czyszczenia wszystkie filtry znajdujące się w separatorze zostaną wyciągnięte na zewnątrz i zostaną dodatkowo umyte, a także poddane kontroli stanu technicznego.