Jak pozbyć się gołębi?

Gołębie to piękne ptaki, choć czasem potrafią przysporzyć nam również problemów. Wiele osób skarży się przede wszystkim na ich odchody. Nie tylko brudzą one wiele powierzchni, ale również są toksyczne. To sprawia, że często chcemy pozbyć się gołębi z naszej posesji.

Sposoby na odstraszenie gołębia

odstraszanie gołębiMamy jeden sposób, który jest bardzo skuteczny. Mianowicie odstraszanie naturalnym przeciwnikiem. W naturze jest tak, że każdy ma jakiegoś naturalnego wroga. Jedno zwierze unika drugiego, by nie przysporzyć sobie zbędnych kłopotów. Takie sytuacje są również wśród ptaków. Jednym z takich naturalnych wrogów gołębia, jest jastrząb. Jak więc możemy skutecznie gołębia odstraszyć? Atrapą jastrzębia. Ptak gdy leci wysoko i dostrzega coś z daleka, nie zawsze jest w stanie zauważyć szczegóły. Dlatego takie atrapy są naprawdę skuteczne, ponieważ gołąb nie dostrzeże tego, że ten ptak nie jest prawdziwy. Przestraszy się i odleci. Być może spróbuje znów przyfrunąć w to samo miejsce. Jeśli jednak kilka razy spotka na swojej drodze jastrzębia, wówczas podda się i zacznie wyszukiwać sobie innych miejsc, w których będzie mógł czuć się bezpieczny. Takie odstraszanie gołębi zdaje się być najbardziej humanitarnym i dobrym rozwiązaniem. Takie atrapy możemy rozstawić we wszystkich tych miejscach, do których przylatywały gołębie. Bardzo często są to jakieś małe daszki, wloty na strych i do budynków gospodarczych. Takie atrapy znajdziemy na wielu stronach internetowych. Nie są one drogie, a bardzo skuteczne.

Odstraszanie gołębi nie jest wcale proste. To bardzo bystre i inteligentne ptaki, które ciężko wypędzić z miejsca, które sobie po prostu upodobały. Jest to jednak możliwe. Warto zaopatrzyć się w atrapy jastrzębi, które na pewno skutecznie odstraszą gołębie z danego miejsca.