Jak powinny być wyposażone busy jeżdżące do Anglii?

Na komfortową i bezpieczną podróż za granicę składa się wiele czynników. Jednym z nich jest wyposażenie i stan techniczny pojazdu. Jak przygotować się na długą wyprawę busem?

Jak przygotować do trasy przewożące pasażerów busy do Anglii?

busy jeżdżące do AngliiNagromadzenie firm świadczących usługi transportowe powoduje, że każdy przedsiębiorca z tej branży, w trosce o klienta, powinien zagwarantować jak najwyższą jakość usług. Warto przygotować ofertę – może to być banner reklamowy – w której wyszczególniamy wszystkie zalety świadczonych usług. Można wspomnieć w niej o korzystnej cenie (mile widziane jest wyszczególnienie cen, od których rozpoczynają się przejazdy), wysokim standardzie pojazdów, wieloletnim doświadczeniu i gwarancji bezpieczeństwa. W tym celu, należy faktycznie dołożyć wszelkich starań, by wielokilometrowe podróże były komfortowe. Busy powinny posiadać:

  • więcej miejsca na nogi,
  • spory luk bagażowy,
  • telewizor,
  • toaletę,
  •  lampki sufitowe.

Często pasażerowie są w trakcie przeprowadzki do Anglii i zabierają ze sobą niemal cały dobytek. Właśnie z powodu takich ograniczeń nie decydują się na lot samolotem, więc liczą na zabranie do busa jak największej ilości rzeczy. Daleka podróż nie może odbyć się bez klimatyzacji i wygodnych regulowanych foteli. Oczywiście kluczową rolę odgrywa także doświadczony i budzący zaufanie kierowca. Oszczędzanie na elementach wyposażenia nie ma większego sensu, ponieważ obniża komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie trudno domyśleć się, że niezadowolony pasażer, który przez kilkanaście godzin siedział ściśnięty bez możliwości wykonania zbyt wielu ruchów, ani nie uda się z daną firmą w kolejną trasę, ani nie poleci jej znajomym.

Haki holownicze i inne elementy zapewniające bezpieczeństwo na drodze

Haki holowniczePrzed wyruszeniem w trasę należy wybrać się na stację diagnostyczną lub do auto serwisu, gdzie mechanicy dokonają gruntownego przeglądu auta. Busy pokonujące wiele kilometrów na trasie Polska-Anglia, są bardzo eksploatowane, co przyczynia się do częstych usterek. Należy dokładnie sprawdzić układ kierowniczy i hamulcowy. Następnie badany jest stan ogumienia oraz stopień skorodowania podwozia. Ważne są także tak podstawowe kwestie jak sprawność oświetlenia i poziom płynów eksploatacyjnych. Często pęknięciu lub zatkaniu ulegają tłumiki. Przyczynia się to do trudnego do zniesienia hałasu i przepuszczania spalin. Nie najważniejszym, ale przydatnym wyposażeniem aut są haki holownicze. Usterka może nadejść niespodziewania, posiadając hak holowniczy można szybko pomóc innego kierowcy w potrzebie. Uprzejmość na drodze to ważna sprawa – w końcu nigdy nie wiemy kiedy sami będziemy potrzebować pomocy.

Dywaniki samochodowe gwarancją czystego pojazdu

Dywaniki samochodoweChyba żaden z kierowców i pasażerów nie lubi podróżować brudnym autem. Dotyczy to zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego stanu pojazdu. By udostępnić klientom czystego busa warto przed wyjazdem w trasę wybrać się na myjnię samochodową. To czy będzie to myjnia bezdotykowa czy automatyczna zależy już tylko od kierowcy. Jedne i drugie najczęściej wyposażone są w odkurzacz. Warto z niego skorzystać, by usunąć nieczystości po poprzednich pasażerach. Busy wymagające gruntowanego czyszczenia można oddać w ręce pracowników myjni, które świadczą dodatkowe usługi w zakresie mycia tapicerki, czyszczenia kanap i foteli. Można zdecydować się też na czyszczenie szyb wewnątrz oraz poprosić by zadbano o dywaniki samochodowe. Będąc w sklepie motoryzacyjnym warto wybrać dywaniki samochodowe gumowe, które są trwałe, nie przemieszczają się i doskonale spełniają swoje zadania. W tak przygotowanym busie można zawiesić choinkę zapachową i ruszać w trasę.


Tekst powstał przy pomocy:

  • Autozielonka.pl – sklep z tłumnikami i hakami holowiniczymi
  • Auto-swiat.pl – serwis o tematyce motoryzacyjnej
  • Poloniaexpress.pl – przewozy do Anglii
  • Motoryzacyjny.pl – dywaniki do samochodów

Podsumowanie

Powyższe wskazówki pomogą zapewnić pasażerom bezpieczeństwo oraz komfort, niezbędne w czasie jazdy. Dołożenie wszelkich starań do jakości oferowanych usług zwiększy prestiż firmy, ociepli jej wizerunek i zagwarantuje lojalność klientów na długi czas.