Jak powinna być wyposażona firma wykonująca muzykę do reklam?

Muzyka jest bardzo ważnym elementem budowania nastroju. Znajduje to szerokie zastosowanie w wielu branżach. Na ich szczycie z pewnością stoi marketing. Wobec tego zapotrzebowanie na usługi związane z przygotowywaniem muzyki do reklam wciąż nie słabnie. Jak przygotować studio na szturm klientów?

Jaką rolę pełni muzyka do reklamy?

muzyka do reklamyMuzyka towarzyszy nam w wielu momentach życia. Właściwie bez przerwy – w domu, w samochodzie, na rowerze, a nawet w pracy. Ma właściwości relaksacyjne i bardzo silnie wpływa na stan umysłu oraz nastrój. Naukowcy poświęcili jej nawet osobny dział nauki – cymatykę, która zakłada, że wszystko jest dźwiękiem, jakąś wibracją, a ta wibracja nadaje kształt formom. W ten sposób entuzjaści muzyki zauważyli, że drgania dźwiękowe wytwarzają geometryczne kształty. Tak złożonych właściwości muzyki nie mogli przeoczyć specjaliści od reklam i marketingu. Pewien eksperyment wykazał, że podczas gdy w markecie gra francuska muzyka, sprzedaż czerwonego wina rośnie o kilkanaście procent. To pokazuje jak wielki wpływ ma na całe ludzkie funkcjonowanie. Tendencje konsumentów od lat wnikliwie badają i wykorzystują agencje reklamowe. W reklamie dużo ważniejsza od samego produktu jest cała otoczka audiowizualna. Zapamiętywalna, wpadająca w ucho muzyka, jest właściwie gwarancją, że spot trafi do szerokiego grona odbiorców, a co za tym idzie – produkt stanie się rozpoznawalny, a marka zyska pozytywny wizerunek. Klucz stanowi odpowiednie dopasowanie. Każda muzyka do prezentacji swoim rytmem, tempem i ekspresyjnością powinna odzwierciedlać cechy prezentowanego produktu. Klienci sięgają po te marki, które znają – nawet jeśli ta znajomość ogranicza się jedynie do tego, że pamiętają daną nazwę z fajnego spotu.

Pianka wygłuszająca obowiązkowym elementem studia nagrań

Pianka wygłuszającaNa dobre studio nagrań składa się wiele elementów. Oczywiście najważniejszym z nich jest sprzęt jakim dysponujemy. Tutaj nie warto oszczędzać, tylko różnorodny i profesjonalny sprzęt jest gwarancja jakości. Żaden z klientów nie chce płacić za efekt, który mógłby uzyskać w domu. Ważne są także inne elementy, takie jak:

  • wiele źródeł prądu,
  • duże wygodne biurko lub stół, który pomieści sprzęt muzyczny,
  • wygodne miejsca do siedzenia,
  • odpowiednie oświetlenie.

Nawet najlepszy sprzęt nie zapewni wysokiej jakości kiedy pomieszczenie nie jest wyposażone w ściany dźwiękochłonne. Najlepiej sprawdzi się do tego pianka akustyczna. Wygłuszenie dużego pomieszczenia może okazać się kosztowne, jednak jest to wydatek opłacalny i konieczny. Na rynku istnieje szeroka gama tego typy produktów. Pianka wygłuszająca na którą się zdecydujemy powinna mieć obniżony stopień palności. Egzemplarze samoprzylepne znacznie usprawnią montaż dzięki czemu można zrobić to na własną rękę.

Dlaczego do studia nie nadają się drzwi szklane?

drzwi szklaneDrzwi szklane mają wiele zalet, dlatego znajdują zastosowania w wielu pomieszczeniach. Nie tylko atrakcyjnie wyglądają i pasują do każdego wnętrza, ale też doświetlają pomieszczenie i optycznie je zwiększają. Można wybierać spośród szkła:

  • przejrzystego,
  • matowego,
  • piaskowanego,
  • metalicznego,
  • witrażowego
  • z dowolnym wzorem.

Niestety drzwi szklane mają pewną wadę, która sprawia, że nie nadają się do studia nagraniowego. Mianowicie odznaczają się kiepską izolacją termiczną i akustyczną, co więcej są podatne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo drogie. Jeśli bardzo chcemy się na nie zdecydować, to lepiej ulokować je w innym miejscu, gdzie będą bardziej funkcjonalne. Każdy szklarz podkreśli ich szerokie zastosowanie, jednak pamiętajmy o wysokiej podatności na bród i konieczności czyszczenia drzwi szklanych nawet kilka razy dziennie.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowanie

Wyposażenie firmy wykonującej muzykę do reklamy jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na całość jakości oferowanych usług. Wygłuszenie i dobry sprzęt zapewni odpowiednią akustykę i zadowolenie klientów.