Jak poradzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami?

 

Wydaje mi się, że każdy z nas zna ten scenariusz, kiedy po pewnych potrawach w kuchni pojawiają się niesamowicie trudne do usunięcia plamy. Bywają one zmorą każdego gospodarstwa domowego, a jeśli nie uda nam sie zwalczyć ich odarzu, z czasem jest tylko gorzej. Jak zatem pokonać tłuszcz?

Odpowiedź jest prosta- odtłuszczaczem do kuchni

odtłuszczaczOdtłuszczacz to silny środek chemiczny, którego skład jest dobrany specjalnie do walki z najtrudniejszymi do usunięcia plamami. Dzieki niemu plamy, które kiedyś były dla nas zmorą staną się tak łatwe do usuniecia, że nie będą stanowic problemu. Wszystko co wystarczy zrobić, to spryskać brudną powierzchnię odtłuszczaczem oraz zostawić na jakiś czas (zazwyczaj 5 do 10 minut) aby detergent wsiąkł w plame. Po tym czasie, wystarczy wyczyścic powierzchnie w tradycyjny sposób. Wystarczy nawet wilgotna ściereczka kuchenna aby po kilku ruchach ujrzeć idealnie czysty blat. Tak naprawdę, odtłuszczacze zwykle możemy stosować wszedzię, niezależnie czy mówimy o blatach, kuchenkach gazowych lub elektrycznych, okapach, lodówkach czy szafkach. Znaczna wiekszość, może być stosowana nawet na powierzchniach, które mają bezpośredni kontakt z żywnościa. Warto jednak pamiętać o uwagach dotyczących prodkutu, zamieszczonych przez porducenta na etykiecie, gdyż są to silne środki chemiczne. W momencie kontaku ze skórą, jamą ustną bądź oczami mogą one powodować niechciane skutki uboczne.

Podsumowując, odtłuszczacz do kuchni powinien być standardowym wyposażeniem gospodarstwa domowego, które chce dbać o czystośc i estetykę. Wartością dodaną w przypadku wielu detergentów tego typu jest fakt, że nie tylko usuwają one uporczywe plamy, ale potrafia również zabezpieczyć czyszczoną powierzchnie co skutkuje utrudnionym powstawaniem następnych plam.