Jak modnie urządzić mieszkanie?

Art deco królowało we Francji w dwudziestoleciu międzywojennym. Jednak jak wszystko, to i ten styl powrócił nie tylko na salony, jak wówczas, ale i coraz częściej gości w zwyczajnych domach. Stanowi on połączenie miłości do sztuki wraz z bogactwem dekoracji.

Stół art deco jako stylowe uzupełnienie jadalni

szeroki stół art decoDla wielbicieli stylu z Francji nawet użytkowe przedmioty dobrze ograne stanowią piękną dekorację wnętrza. Ważną cechą art deco jest to, by wszystkie formy były geometryczne, czy to w przypadku mebli, dodatków oraz tkanin użytych do aranżacji pomieszczenia. Należy wówczas wybierać ostre i wyraziste kształty, jak np. prostokątny szeroki stół art deco, idealny do kuchni lub jadalni. Wykorzystując ten styl, warto pamiętać, że cechuje go luksus i maksymalizm. Dlatego należy wybrać jeden mocny kontrapunkt i wokół tego budować stylizację. Może to być właśnie szeroki stół, przy którym cała rodzina będzie spożywać posiłki, ale również przyjmie gości podczas świąt lub innych przyjęć okolicznościowych. Mówi się, że stół to najważniejsza rzecz w domu, dlatego warto dobrze przemyśleć jego zakup, wszystko odpowiednio zmierzyć, by dostosować do wymiarów pomieszczenia. Warto wówczas pamiętać, by krzesła były mniej ozdobne. W zależności od tego, co kto lubi, we wnętrzu w stylu art deco pasować będą złote i srebrne dekoracje. Ważne jest to, by były wykonane z należytą starannością i dbałością o każdy detal, bowiem główny cel art deco to wysoka jakość materiałów.

Wystrój w tym stylu ma zachwycać i oszałamiać swą elegancją, ale też harmonią kolorów, kształtów oraz wzornictwa. Jednak nie warto bać się jakiegoś pojedynczego kontrastującego elementu, który przyciągnie uwagę. Wystarczy pamiętać, żeby nie przesadzić z połączeniami form i barw.