Jak imigranci podróżują do Niemiec?

Coraz bardziej zagłębiający się konflikt na bliskim wschodzie powoduje coraz większą liczbę uchodźców, którzy próbują dostać się do Niemiec. Tacy imigranci przemieszczają się różnymi sposobami przez pół Europy, by dotrzeć do celu.

Kim jest imigrant, a kim uchodźca?

ImigranciWedług słownika języka polskiego imigrant to osoba osiedlająca się w obcym kraju. Uchodźca to osoba, która była zmuszona do opuszczenia swojego kraju ze względów zagorzenia wolności, zdrowia lub życia. Zagrożenia takie jest zazwyczaj powodowane prześladowaniami, konfliktem zbrojnym lub klęską żywiołową. W ostatnim czasie wielu z uchodźców wcale nie ucieka przed wojną, tylko po to by polepszyć swoje życie. Również zastanawiające jest to, że większość z nich to młodzi mężczyźni, którzy mogli by walczyć za swoja ojczyznę. Uchodźcami w tym przypadku można nazwać tylko kobiety i dzieci, które, sądząc po ich ilościach w większości pozostały w domach. Również bardzo często się zdarza, że wśród imigrantów do europy przedostają się terroryści. Cudzoziemiec nie może dostać ochrony innego kraju gdy:

  • przybył z bezpiecznego kraju,
  • dostał status uchodźcy w innym kraju,
  • popełnił zbrodnie przeciwko ludzkości lub pokojowi,
  • popełnił poważne przestępstwo,
  • stanowi zagrożenie dla państwa które chce go przyjąć.

Czy uchodźcy jeżdżą busami z Polski do Niemiec?

BusPrzewóz osób z Polski do Niemiec jest najprostszy przy pomocy busów. Jeżdżące busy z Polski do Niemiec często są wyposażone w bezpłatny dostęp do internetu, dodatkowe ogrzewanie oraz klimatyzację. Imigranci od jakiegoś czasu maja Polskę na mapie swojej drogi do Niemiec. Najnowsza trasa Syryjczyków ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę. Puki co szlak uchodźców prowadzi z Turcji, przez Grecję, Macedonię Serbię, Węgry. Państwa przez które prowadzi szlak uszczelniają swoje granice, tak by nikt się przez nie nie przedostał. Grecy będą walczyć z przerzutami ludzi na swoje wyspy, jednak uchodźcy na to znaleźli również sposób i gdy widzą łodzie straży granicznej, to przedziurawiają swoje łodzie, po to by zmusić straż do ratunku ludzi na pontonie. Ciężką sytuację uchodźców wykorzystują grupy przestępcze, które oferują im nielegalny transport w głąb Europy. Gdy większość granic na dotychczasowej trasie zostaje zamykana, to uchodźcy muszą znaleźć nowe trasy, by dostać się do upragnionego celu jakim są Niemicy, więc na tej trasie znajdują się nowe państwa, takie które jeszcze nie zamknęły swoich granic, jak np. Polska.

Przewozy do Niemiec uchodźców

BusikNielegalni imigranci próbuje dostać się do Niemiec różnymi sposobami. Przestępcy, by wyłudzić pieniądze od uchodźców organizują przewozy do Niemiec. Busy są jednym ze sposobów przewiezienia imigrantów. Jednak jednym z najpopularniejszych sposobów na dostanie się nielegalnie do Niemiec jest przewóz osób w ciężarówkach. Oprócz pomocy przemytników ludzi, wielu z uchodźców próbuje przedostać się przez granicę na własna rękę. Wskakują do ciężarówek stojących na postojach lub do tych jadących. Oprócz przekroczenia nielegalnie granicy, tacy cudzoziemcy sprawiają jeszcze inne kłopoty. Czasem niszczą oni towar na pace, a również powstały gangi imigrantów okradających ciężarówki. Problemem jest także to, że osoba chcąca dostać się do ciężarówki często niszczy zamki, a ich wymiana jest kosztowna. Dziwne przepisy sprawiają, że za nielegalne przekroczenie granicy odpowiada kierowca ciężarówki, któremu uchodźcy wdarli się do przyczepy, czasem nawet są oni nie świadomi, że ktoś wszedł im do samochodu. Kierowca wiedząc, że ktoś wszedł mu nielegalnie do ciężarówki za dużo nie może zrobić. Może sam ich wyciągnąć, ale często jest to nie bezpieczne i wielu kierowców woli tego nie robić.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Kilka słów na zakończenie:

Wiele osób w Niemczech apeluje o pomoc dla uchodźców, o przygarnięcie ich do swojego kraju. Jednak oni nie chcą gdzie indziej, ze względu, że wielu tak naprawdę nie ucieka przed wojną, tylko chce polepszyć swoje bytowanie. Niemcy idealnie się do tego nadają. Wysokie zarobki, wysoki pakiet socjalny, co umożliwi im dobre życie nawet bez pracy. Najlepszym sposobem by ograniczyć liczbę uchodźców, nie jest pomoc im, tylko zapobieganie temu, przed czym uciekają.

Dodaj komentarz