Jak działają tunele suszące?

Obecnie drukarnie są zdecydowanie bardziej zmechanizowanymi zakładami, niż jeszcze kilka lat wcześniej, Ich praca jest w większości opartej na automatycznych metodach produkcji, dzięki czemu możliwe jest wydrukowanie zdecydowanie większej ilości arkuszy.

Zastosowanie tuneli suszących w drukarniach

profesjonalny tunel suszącyJak wspomniano wcześniej, praca drukami oparta jest na automatycznych liniach produkcyjnych. Ich najważniejszą częścią jest zdecydowanie profesjonalny tunel suszący, dzięki któremu oddanie arkuszy czy ubrań do użytku jest zdecydowanie prostsze. Tunele używane do sitodruku mogą być używane do suszenia różnego rodzaju farb, a ich zróżnicowane rozmiaru sprawiają, że można jest stosować do rozbudowanych linii produkcyjnych w wielkich drukarniach jak i w małych firmach. Do suszenia zadrukowanych arkuszy tunele wykorzystują zazwyczaj nadmuchy gorącego powietrza, których nasilenie jest dostosowane do konkretnego rodzaju materiału. Kluczowa jest również odpowiednia cyrkulacja powietrza w tych tunelach, dzięki czemu unika się ryzyka uszkodzenia bardziej wrażliwych powierzchni, na przykład papierowych czy delikatnych tkanin. W tym celu również wszystkie profesjonalne tunele suszące są wyposażone w możliwość regulacji temperatur, nawet do 180 stopni. Tunele suszące są zazwyczaj wykorzystywane jako część całej zautomatyzowanej linii produkcyjnej w drukarniach, a elementy które mają ulec wysuszeniu są do niej dostarczane dzięki przenośnikom taśmowym. Skuteczność i efektywność danego tunelu zależy głównie od dobrania odpowiedniego rodzaju tunelu do konkretnego materiału.

Coraz powszechniejsza automatyzacja pracy nie ominęła żadnego z przedsiębiorstw, włącznie z drukarniami. Również w ich przypadku ten sposób produkcji przekłada się na znacznie większa wydajność pracy oraz procesów produkcyjnych.