Jak dobrać zbiornik na olej?

Wszyscy dobrze wiedzą, że olej opałowy musi być magazynowany w specjalnych zbiornikach, a także zabezpieczony w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim musimy zabezpieczyć olej opalowy, aby nie doszło do żadnego wycieku i nie stworzyć zagrożenia pożarowego. Warto więc poznać sposób, w jaki dobrać odpowiedni zbiornik, a także, jakie są możliwości ich montowania.

Zbiorniki do magazynowania oleju opałowego

zbiornik na olej opałowyInstalacja zbiorników na olej opałowy nie jest tanią inwestycją. Jedna kiedy zamontujemy sobie ogrzewanie olejowe to będziemy mogli tankować raz lub dwa razy do roku i mieć ogrzewanie na cały sezon grzewczy. Olej opałowy przechowujemy cały czas, więc musimy go odpowiednio zabezpieczyć i w tym pomaga nam specjalny zbiornik na olej opałowy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego zbiornika na olej? Na rynku mamy dostępnych kilka zbiorników i są to zbiornik jednopłaszczowe, a także dwupłaszczowe. Zbiornik jednopłaszczowy jak sama nazwa wskazuje są nieco cięższe i w przypadku wycieku musimy umieścić taki zbiornika w wannie wychwytującej. Natomiast w przypadku zbiorników dwupłaszczowych te są już odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, więc mogą być instalowane bezpośrednio na terenie budowy czy też na terenie naszego domu bez żadnej dodatkowej obudowy. Wysokiej jakości zbiornik przeznaczony na olej powinien być również zabezpieczony przed przenikaniem zapachu. W przeciwnym wypadku może dojść do przedostania się nieprzyjemnego zapachu oleju do pomieszczeń w naszym domu czy też w biurze firmy.

Gdzie umieszczamy zbiorniki na olej opałowy? Zbiorniki mogą być ustawione bezpośrednio na ziemi, ale wtedy musimy zapewnić odpowiednie podłoże tak, aby odizolować zbiornik od gruntu, ponieważ w razie wypadku i wycieczką oleju może dojść do skażenia, a my chcemy tego uniknąć. Zbiornik na olej opałowy może zostać również umieszczony pod ziemią specjalnie izolowanej powierzchni.