Jak dawkować chlorellę?

Dieta powinna składać się z wielu wartości odżywczych i warto pamiętać o tym, żeby suplementy diety dobrać właściwie do swoich potrzeb, szczególnie jeśli przechodzi się na dietę wegańską czy wegetariańską. Dodatkowo niektóre suplementy powinny być przyjmowane np. przez kobiety w ciąży. 

Kto powinien przyjmować chlorellę? 

chlorella dawkowanieChlorellę stosują weganie oraz wegetarianie oraz osoby, które chcą zgubić dodatkowe kilogramy. Warto wiedzieć jednak, że w 100 g algi znajduje się 58 g białka. Dodatkowo chlorella dostarcza również żelaza i innych witamin oraz aminokwasów.  Wiele więc zalet ma chlorella dawkowanie zależy od potrzeb danej osoby. Jednakże producencie najczęściej wspominają o tym, żeby zażywać od 2 do 4 tabletek trzy razy dziennie. Dodatkowo warto pamiętać, że nie powinno się brać chlorelli dłużej niż dwa miesiące. Należy więc robić sobie przerwy od przyjmowania. Chlorellę w formie proszku stosuje się często np. do ciast, deserów albo sosów. Warto jednak pamiętać o tym, że często nadaje posiłkom rybnego smaku, co może przeszkadzać, a w niektórych przypadkach zepsuć danie. Jeśli ktoś przyjmuje chlorellę w odpowiedni sposób, to nie ma możliwości, żeby wystąpiły jakieś skutki uboczne. Poza tym ten rodzaj alg jest naprawdę dobrze tolerowany przez organizm, a pojawienie się alergii jest znikome. Zazwyczaj do skutków ubocznych można zaliczyć np. wzdęcia czy uczucie ciężkości, ale nic takiego się nie stanie, jeśli przyjmuje się chlorellę w sposób, który jest zalecony przez producenta lub samego lekarza.

Przyjmowanie jakichkolwiek tabletek powinno wiązać się z tym, że najpierw czyta się ulotkę i wszelkie zalecenia. Dodatkowo warto również zapytać lekarza o to, czy można zażywać dane lekarstwa bez żadnych powikłań, ponieważ zdrowie jest najważniejsze i jeśli ma się możliwość, to powinno się być w tej kwestii jak najbardziej ostrożnym.