Integracja pracowników w firmie

Dla każdej firmy, poza własnym rozwojem finansowym, ważny powinien rozwój indywidualny pracownika. Osoba, która z ochotą przychodzi do pracy, jest bardziej wydajna w pracy. Najtrudniejszym dla pracownika jest pierwszy dzień w nowym miejscu. Nawet wykwalifikowany pracownik odczuwa dyskomfort związany z nieznanym.

Pomysł na imprezę integracyjną

imprezy integracyjne krakówBardzo ważna, zwłaszcza jeśli nowych pracowników jest kilku, jest integracja grupy. Osoby, które dobrze się znają, mają mniej problemów z porozumieniem się w pracy, podczas wypełniania wspólnych obowiązków. Zwłaszcza duże korporacje dbają o komfort pracy osób u nich zatrudnionych, organizując im różnego typu imprezy integracyjne kraków. Do najbardziej znanych należą wyjścia do restauracji czy pubu. Dobre jedzenie, picie i długie, wieczorne, rozmowy bardzo dobrze integrują ludzi. Bywają jednak inne bardziej niebanalne sposoby na dokładniejsze zapoznanie się ze sobą pracowników. Są to na przykład wszelkiego rodzaju wyjazdy plenerowe z zabawami i grami. Jedną z najbardziej popularnych jest paintball. Gra polegająca na strzelaniu kolorowymi nabojami, dwóch drużyn. Zostaje ta, której uda się uniknąć ostrzału jak największej liczbie osób. Jest gra strategiczna, gdzie zwycięstwo zależy od jak najlepszej współpracy w grupie. Zabawą, która również opiera się na współdziałaniu, są nowe w ostatnim czasie tzw. escape room. Jest to zabawa polegająca na zamknięciu w pokoju grupki ludzi, która ma za zadanie przy pomocy odszukiwanych podpowiedzi, w jak najkrótszym czasie wydostać się z pomieszczenia.

Pomysłów na wspólną, ciekawą zabawę jest jeszcze wiele. Ważne jest, aby uczestnicy dobrze się czuli w swoim towarzystwie. Integracja grupy pracowników jest ważna dla rozwoju nie tylko pracownika, ale też całej firmy.