Ile kosztuje wystawienie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku?

Od kilkunastu już lat zajmuje się wynajmem nieruchomości. Najczęściej są to lokale mieszkalne w bardzo popularnej dzielnicy miasta. Wbrew pozorom jest to bardzo ciężka praca, ponieważ jestem odpowiedzialna za zakupione nieruchomości, które wynajmuje. Muszę również dbać o ich odpowiednią dokumentację techniczną, żeby nie mieć problemów prawnych.

Świadectwo charakterystyki energetycznej w dobrej cenie

charakterystyka energetyczna budynku cenaJednym z dokumentów, które potrzebuje jest charakterystyka energetyczna budynku. Takie świadectwo charakterystyki energetycznej budynku czy lokalu jest ważne przez 10 lat od momentu jego wystawienia. Oznaczało to, że w kilku moich budynkach przeznaczonych na wynajem muszę w tym roku ponowić wykonanie charakterystyka energetyczna budynku cena. Byłam ciekawa, jak teraz kształtują się ceny za takie usługi. Zależało mi na tym, aby wykonać charakterystykę energetyczną budynków w jak najlepszej, niskiej cenie. Poszukiwania odpowiednich informacji rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę charakterystyka energetyczna budynku cena, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko porównałam ze sobą cenniki, kilku firm energetycznych, które zajmują się wystawieniem takich świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali. Szybko udało mi się znaleźć bardzo tanią, dobrą firmę, która wykonywała charakterystykę energetyczną budynku w przystępnej cenie, która mi odpowiadała.

Zauważyłam, że cena za wystawienie takiego świadectwa jest zależna od wielkości budynku. W przypadku budynków mieszkalnych do 100 metrów kwadratowych, cena rzadko przekracza 250 złotych netto. Warto wiedzieć również, że w przypadku budynków niemieszkalnych, gospodarczych i innych cena jest wyższa i zazwyczaj przekracza nawet tysiąc złotych. Mimo wszystko taka cena wydaje się przystępna.