Hirudoterapia – leczenie pijawkami

Ogromna ilość osób żyjących w naszym kraju ma spore problemy z układem krwionośnym. Powodów pojawienia się takich problemów może być bardzo dużo. Niemniej jednak jak już się pojawią to trzeba bardzo szybko interweniować by nie spowodowały większych szkód w naszym organizmie. Do leczenia takich problemów najczęściej stosowane są nowoczesne lekarstwa w formie tabletek czy kroplówek ale jednak istnieją też naturalne metody leczenia. 

Efektywne leczenie pijawkami 

leczenie żylaków pijawkami - cenaWe wstępie wspomniano o naturalnych metodach leczenia schorzeń układu krwionośnego. Otóż jedną z dość niekonwencjonalnych ale niezwykle skutecznych metod jest leczenie z użyciem pijawek. Stworzenia te żyją głównie w mulistych dnach jezior, rzek i innych akwenów. Ich wygląd potrafi jednak skutecznie odstraszyć i dlatego wiele osób obawia się terapii gdzie pijawki odgrywają kluczową rolę. Ten sposób leczenia zwany jest hirudoterapią. Nazwa ta wywodzi się od substancji (hirudyny) zawartej w wydzielinach pijawek. Substancja ta jest świetnym lekarstwem przeciwzakrzepowym. Generalnie pijawki wysysają krew co sprawia, że dzięki temu używa się ich do usuwania żylaków. Jeśli chodzi o leczenie żylaków pijawkami – cena za taki zabieg nie jest zbyt wygórowana. Najważniejszą kwestią jest przełamanie się i uwierzenie w to, że pijawki naprawdę leczą. Potwierdzają to współcześni lekarze oraz dowodzą temu liczne badania. Pijawki oprócz leczenia żylaków potrafią leczyć choroby nerek, wątroby, trzustki czy prostaty.  

Ogólnie rzecz biorąc na zabiegi z wykorzystaniem pijawek decyduje się co raz więcej osób. W Internecie znajdą Państwo mnóstwo potwierdzeń, że pijawki skutecznie potrafią usunąć z naszych nóg nawet najbardziej trudne przypadki żylaków. Dzięki hirudoterapii unikniemy więc konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym.