Grzejnik dekoracyjny – praktyczny i stylowy

W kwestii ogrzewania rynek bardzo się rozwinął. Już nie jesteśmy skazani jedynie na standardowe, prostokątne grzejniki w kolorze białym, montowane pod parapetami. Teraz możemy cieszyć się innowacjami, jak również nowatorskimi projektami. Wszystko po to by połączyć funkcjonalność ze stylem.

Grzejnik jako dekoracja domu

grzejniki dekoracyjneW sprzedaży pojawiły się na przykład grzejniki kanałowe montowane w podłodze, grzejniki sufitowe na podczerwień, czy też grzejniki z podłączeniem środkowym, a nie bocznym. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się grzejniki dekoracyjne. Tu projektanci naprawdę mają szerokie pole do popisu. W ofercie dobrych sklepów z ogrzewaniem znajdziemy grzejniki różniące się pod wieloma względami. Często widywane są grzejniki o kształcie standardowym, ale nie białe, lecz w każdym kolorze tęczy, a także z nadrukami. Możemy zamówić grzejniki z motywem morza, zachodu słońca, a nawet miasta nocą! Kolejna kwestia to ułożenie grzejnika. Nie mamy tylko grzejników poziomych, ale także pionowe. Nie montuje się ich między podłogą a parapetem, tylko na ścianie. Zazwyczaj są płaskie lub o lekko zaokrąglonej powierzchni. Przez to nie zajmują dużo miejsca i można je montować tam, gdzie się chce. Tu jednak zostały umówione grzejniki gładkie, płaskie, o równym kształcie. A przecież grzejniki dekoracyjne to bogactwo wzorów! Znajdziemy tu grzejniki przypominające ornamenty, wyglądające niczym rzeźby. Nikt na pewno nie domyśli się, że to grzejnik zdobi naszą ścianę. Do wyboru mamy motywy kwiatowe czy geometryczne, żeby wymienić te najpopularniejsze.

Grzejniki dekoracyjne są nieco droższe od standardowych, ale to produkt, za który warto zapłacić. Będzie nie tylko skutecznie ogrzewał pomieszczenie, ale stanie się także piękną dekoracją dla domu. Watro przejrzeć oferty różnych sklepów z grzejnikami.