Gipsowe aniołki na święta

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, jedne z najbardziej wyczekiwanych świąt zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Okres poprzedzający święta jest wyjątkowy. W szkołach i przedszkolach czuć od początku grudnia atmosferę świąt. Dla najmłodszych organizowane są specjalne zajęcia, na których tworzy się świąteczne dekoracje czy kartki.

Dekoracje w postaci aniołków

formy do aniołków z gipsuOkres przed świętami Bożego Narodzenia przeżywany jest w sposób szczególny w każdej szkole oraz przedszkolu. Atmosfera jest wówczas luźniejsza i często organizowane są zajęcia, nawiązujące do świąt właśnie. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, uwielbiają zajęcia plastyczne, na który tworzy się, na przykład, świąteczne dekoracje. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się w tym okresie formy do aniołków z gipsu, które wykorzystuje się nie tylko w szkołach czy przedszkolach, ale też w domach. Dzięki tym specjalnym formom możemy razem z dziećmi od zera stworzyć pięknego aniołka, którego możemy potem powiesić na choinkę. W sklepach dostępne są przeróżne formy. Jedne mają postać całego aniołka, inne są tylko anielskim popiersiem. Warto zakupić kilka różnych, żeby dekoracje świąteczne były urozmaicone. Takie formy do aniołków z gipsu wykonane są zazwyczaj z silikonu, żeby łatwo było wydostać zaschnięty gips z formy. Takiego aniołka można później pomalować i to właśnie sprawie dzieciom największą radość, razem z możliwością powieszenia własnoręcznie wykonanej ozdoby na choinkę.

Od jakiegoś czasu modne jest własnoręczne wykonywanie dekoracji na święta. Bardzo przydatne okazują się przy tym formy silikonowe, z których możemy uzyskać piękne, gipsowe aniołki. Takie formy kupowane są zarówno do szkół i przedszkoli, jak i do prywatnych domów. Z możliwości stworzenia takiego aniołka najbardziej cieszą się dzieci.