Gdzie znaleźć muzyka na wesele?

Jeżeli szykujesz się do jednego z najważniejszych dni w swoim życiu, jakim będzie twoje wesele, zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób znaleźć najlepszego muzyka na to święto. Możliwości jest kilka. Warto także podczas szukania skupić się na kilku ważnych czynnikach.

Dj czy zespół na wesele?

dj na weseluPodstawową decyzją, którą musisz podjąć jest wybór pomiędzy zespołem a djem na wesele. Bielsko czy inne miasto, to nieważne. Możesz bowiem wybrać osobę lub grupę spoza miejsca zamieszkania i umówić się, że dojedzie na miejsce wesela. Oczywiście, jeżeli będzie to miejscowość zlokalizowana w dalekiej odległości od punktu weselnego, to możesz dużo więcej zapłacić. Warto jednak rozglądać się w odległości nieco większej niż jedynie obszar miasta, zwłaszcza wtedy, kiedy ono jest niewielkie i wybór przez to też bardzo mały. Na co zwrócić uwagę przy wyborze:

 • na koszty (dj to tańszy koszt),
 • na preferowany styl przeprowadzania imprez,
 • na to, jak ma być poprowadzona konferansjerka,
 • na to, czy lubisz jak jest duże instrumentarium,
 • na to, czy wolisz oryginalne brzmienie muzyki z płyty czy covery,
 • na odległość usługi od miejsca weseliska,
 • na preferencje wśród gości,
 • na profesjonalizm osoby lub grupy osób

Wesele to wyjątkowa uroczystość i bardzo ważne jest, aby każda ze zgromadzonych na nim osób bawiła się jak najlepiej. Wiadomo, że każdemu się nie dogodzi, jednak trzeba się starać, aby impreza była dobrym wspomnieniem dla wszystkich: dla gości i dla samych Państwa Młodych. Trudno sobie natomiast wyobrazić idealne wesele, jeżeli zespół weselny nie spełnia oczekiwań. Oprawa muzyczna to bowiem ważny punkt na liście spraw, które powinny przebiegać bez zarzutu. To dzięki dobrze dobranej muzyce oraz konferansjerce ludzie świetnie się bawią na parkiecie.

Zespół lub dj na wesele – gdzie znaleźć?

występ zespołu na weseluNie jest tak trudno znaleźć właściwą ofertę oprawy muzycznej na wesele, pod warunkiem, że wiesz czego dokładnie szukasz. Kiedy już wiesz, jaki masz budżet, jaki styl ci odpowiada i czego dokładnie spodziewasz się po swoim weselu, to możesz rozpocząć poszukiwania osoby muzyka. Bez względu na to czy będzie to dj na wesele z Rybnika czy zespół muzyczny z województwa mazowieckiego, metody poszukiwań będą takie same. Pierwszą możliwością jest popytanie znajomych, którzy wesele mają już za sobą. Nie polecam jednak sugerowania się jedynie opinią przyjaciół, ponieważ każdy ma inny gust. Możesz jednak zapytać o zdanie, a następnie skonfrontować je na przykład z opiniami innych ludzi w Internecie, a także zajrzeć na stronę internetową i samemu wyrobić sobie opinię. Przejrzyj portfolio i zobacz czy taki styl prowadzenia tej ważnej imprezy ci się podoba. Być może byłeś uczestnikiem na weselu znajomych i bardzo spodobał ci się zespół lub dj? W takim wypadku jak najbardziej warto zapytać ich o namiary. Ciężko wyobrazić sobie bardziej sprzyjającą możliwość niż zaproszenie na wesele zespołu czy dj, których wcześniej widziałeś w akcji. Pomaga to ograniczyć niepotrzebne stresy i zminimalizować ryzyko, że oprawa muzyczna się nie uda.

Zespół weselny zapewni oprawę muzyczną

zespół na wesele w czasie występuInną możliwością jest po prostu poszukiwanie oprawy muzycznej na wesele w Internecie. Możesz odwiedzać strony tych wykonawców, przeglądać portfolia i porównywać różne style. Być może któryś szczególnie przypadnie ci do gustu. Łatwiejszym sposobem może być wyszukiwanie poprzez jakiś katalog usług weselnych, bo będziesz tam mógł wpisać kryteria, które cię interesują. Nim jednak zdecydujesz się na którąś z możliwości dobrze będzie poradzić się osób w Internecie. Co prawda, nie zawsze wiadomości tam podane są rzetelne i czasami negatywne komentarze mogą być wypisywane po prostu przez konkurencję, ale warto chociaż w ten sposób zbadać sytuację. Poza tym, kiedy już wybierzesz kogoś, kto będzie odpowiedzialny za oprawę muzyczną twojego wesela, umów się z nim na spotkanie, aby zobaczyć jak wygląda kontakt na żywo. Bardzo ważne jest, aby była to osoba lub grupa, z którą da się dogadać i której sposób bycia ci odpowiada. Jeżeli nie jesteś zadowolony w pierwszym kontakcie, lepiej zrezygnować. Można także odwiedzić targi ślubne i spróbować tam nawiązać ciekawe kontakty. Jeśli z kimś będzie ci się dobrze rozmawiało, sprawdź jego wizytówkę online, czyli stronę internetową lub fanpage. Kiedy wszystko jest w porządku, umów się na dogranie wszystkich szczegółów.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

 • Planowaniewesela.pl – portal internetowy z poradami związanym ze ślubem i weselem
 • Clubbers Band – strona internetowa zespołu na wesele z lubelskiego
 • DJ Greg – witryna internetowa z ofertą DJ na wesele z rejonu Katowic i Rybnika

Podsumowanie tematu

Najważniejsze przy wyborze odpowiedniej oprawy muzycznej jest to, aby wiedzieć czego się szuka. Kiedy przyszli Państwo Młodzi nie mogą się dogadać w tej kwestii, to decyzja nigdy nie będzie satysfakcjonująca.