Gdy gramy w tenisa – co nam będzie potrzebne

Co raz większa ilość z nas decyduje się na uprawianie sportu. Wiemy już dzisiaj jak ważna jest w utrzymaniu dobrego zdrowia aktywność fizyczna. Dużą popularnością, zwłaszcza w większych miastach cieszy się gra w tenisa. Jednak jak przygotować się do tego sportu?

Tenis – jak zacząć grać

tenisPrzede wszystkim każdemu zależy na tym, żeby wykonywać określone czynności w odpowiedni sposób. Oczywiście warto w takiej sytuacji wybrać się do profesjonalnego trenera, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest dzisiaj naprawdę wiele możliwości. Jeśli chcemy w odpowiedni sposób rozpocząć naukę gry w tenisa, przede wszystkim musimy poszukać trenera. Zdecydowanie może nim zostać również któryś z naszych znajomych, który gra w tenisa od wielu lat. Z całą pewnością może doradzić nam również co do sprzętu.Jednak dużo łatwiej i pewniej dla nas będzie, jeśli wybierzemy się do szkoły tenisa. Jest ich co raz więcej, jednak musimy pamiętać, że przy jej wyborze również musimy zachować czujność. O czym powinniśmy pamiętać przy wybieraniu dla siebie szkoły i trenera tenisa? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, na jakich kortach będziemy mogli ćwiczyć w określonej szkole. Może i nie będziemy się znać na początku na tym, jak musi wyglądać profesjonalny kort, jednak jeśli podejmujemy decyzję o graniu, podstawowe informacje nie mogą być nam obce. Ważna będzie jego nawierzchnia i stan siatek otaczających. Drugie na to musimy zwrócić uwagę to również opinia ludzi, którym w rozpoczęciu gry w tenisa pomogła właśnie ta określona szkoła tenisa, chociażby z Warszawy. Opinie możemy uzyskać od swoich znajomych lub poszukać odpowiednich stron w internecie. Ważna jak najbardziej będzie również kadra szkoły. Jeśli zależy nam na dobrym poziomie gry, powinniśmy postarać się o opinię o trenerach tam pracujących.

Elektroniczny pomiar czasu – czy przyda nam się podczas nauki w tenisa

Elektroniczny pomiar czasuMogłoby się wydawać, że pomiar czasu podczas gry w tenisa nie będzie potrzebny. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi nauka tenisa. Jednak można wziąć pod uwagę pomiar naszych rezultatów. Oczywiście pomiar czasu i elektroniczne ekrany będą również potrzebne podczas organizowanych turniejów gry w tenisa. Od tego czy szkoła tenisa albo prywatny kort posiadają takiego rodzaju elektroniczne systemy, będzie uzależniona również nasza decyzja. Jeśli chodzi o tenisa z całą pewnością ważny będzie ekran, na którym wyświetlane będą poszczególne wyniki zawodników. Ważny dla ogólnej orientacji będzie również pomiar czasu na zawodach, czy orientacja w czasie trwania całego meczu. Dzisiaj można już nawet wynająć firmę, która udostępni swój sprzęt, a przy tym zagwarantuje jego obsługę. Jednak może się okazać o wiele korzystniej kupić własny profesjonalny sprzęt. W jakie elementy powinniśmy zainwestować?

  • Tablice led,
  • fotocele,
  • chronometry,
  • bramki startowe.

Zegarek Tom Tom i inne osobiste gadżety

Zegarek Tom TomOczywiście, jeśli zaczynamy prowadzić aktywny tryb życia z całą pewnością będziemy musieli zmienić nasze przyzwyczajenia. Nie będą one dotyczyły tylko i wyłącznie sposobu żywienia. Również ważne będzie to, jakie gadżety dla siebie wybierzemy i jaki strój sportowy wybierzemy. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że wszystkie elementy jakie wybierzemy muszą być wygodne. Najważniejsze będzie, żeby nic nie krępowało naszych ruchów i aby nie wpływało na celność naszych uderzeń. Dlatego właśnie tak ważne może okazać się, żeby każdy z nas wyposażył się w nowoczesny sportowy zegarek. Jeśli na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni do regularnego sprawdzania czasu, z całą pewnością ważne będzie to dla nas również podczas meczu i w trakcie przygotowań do niego. Może to być nawet mecz towarzyski ze znajomymi. Dlatego właśnie dodatkowo przydatne okażą się inne funkcje takich zegarków jak zegarek TomTom. Można również uruchomić stoper, który sprawdzi jak dużo czasu zajmuje nam rozgrywanie jednego seta. Czy możemy wziąć również pod uwagę inne gadżety sportowe? Jak najbardziej jest ich jeszcze kilka. Szczególnie jednak modne stają się ostatnimi czasy kamery sportowe. W tym przypadku również możemy wziąć pod uwagę TomTom bandit. Z całą pewnością będziemy dzięki takiej kamerze mogli uwiecznić swoje dokonania na korcie.


Źródła


Podsumowując

Jeśli decydujemy się na rozpoczęcie aktywnego trybu życia, trzeba przede wszystkim pamiętać o odpowiednim przygotowaniu teoretycznym. Jednak okazuje się, że równie ważne będzie nasze wyposażenie oraz nasza odzież. Nie możemy zapominać o tym, że rozpoczęcie gry w tenisa będzie wiązało się z pewnymi kosztami. Jednak biorąc pod uwagę korzyści jakie daje uprawianie sportu, warto spróbować.