Fotograf, Dj – o czym pamiętać organizując ślub

Ślub i wesele to niezwykle ważna chwila w życiu każdej pary. Jest to czas szczęścia, radości i optymistycznego patrzenia w przyszłość. Niemniej jednak sama uroczystość wiąże się także z zakrojonymi na szeroką skalę przygotowaniami. Faktem jest, że wesele to, pod względem logistycznym, wielkie przedsięwzięcie. Warto zatem zastanowić się i wypunktować o czym należy pamiętać organizując ślub.

 

planowanie weselaPlanowanie wesela

Doskonale wiemy, ze w dzisiejszych czasach wszystko należy planować z dużym wyprzedzeniem. Dlatego też należy zadbać o to, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować chociażby salę, w której odbędzie się zabawa weselna. Co ciekawe z rezerwacją Kościoła nie ma aż tak dużego problemu. Jeżeli jednak chodzi o salę to trzeba ją zamawiać nawet z rocznym wyprzedzeniem. Tak więc przynajmniej rok przed planowanym weselem para młoda powinna mieć wszystko dokładnie zaplanowane. W innym wypadku może się okazać, że zajdzie konieczność przełożenia całej ceremonii ze względu na brak wolnych terminów. Pamiętajmy jednak, że rezerwacja sali to dopiero początek naszych zmagań. Jest to jednak swego rodzaju punkt zwrotny. Mając salę możemy śmiało przystąpić do kolejnych etapów przygotowań. A co to za etapy?

 

sala weselnaKościół i catering

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy rezerwacja terminu ceremonii w Kościele nie powinna stanowić dla nas żadnego problemu. W takim razie warto teraz pomyśleć nad odpowiednią oprawą zabawy weselnej. Co rozumiemy pod tym pojęciem? Oczywiście chodzi o catering oraz wynajęcie zespołu, który niejako poprowadzi zabawę weselną. Jeżeli chodzi o catering to zadanie możemy mieć w tym przypadku znacznie ułatwione. Większość domów weselnych i sali, oferuje nie tylko wynajem miejsca na organizację zabawy weselnej, ale także zapewnia catering. To dla pary młodej wielki komfort ponieważ młodzi nie muszą szukać zewnętrznej firmy, która zatroszczy się o dobre jedzenie. Dodatkowo usługa taka zapewne będzie nieco tańsza. Zawsze kupując „w pakiecie” płacimy nieco mniej.

 

dj na weseleZespół

Skoro już wiemy co będziemy jedli to teraz warto zadbać o osobę, która poprowadzi całą zabawę. I tutaj wybór mamy naprawdę ogromny. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy możemy wynająć zespół weselny. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby całą imprezę poprowadził doświadczony wodzirej. Wszystko zależy od atrakcji jakie przewidujemy podczas tej nocy. Jeżeli będziemy chcieli organizować wiele zabaw, w które zaangażowani będą także Goście, to idealnym wyborem będzie w tym przypadku osoba wodzireja. Stanie się on swoistym moderatorem całej zabawy. Z drugiej strony osoba wodzireja wydaje się powoli odchodzić do lamusa. W tej chwili coraz większą popularnością cieszą się osoby, które pracują jako DJ na wesele. Młodzi stają się coraz bardziej nowocześni i małymi kroczkami ale odchodzą od tradycyjnej formy wesela. Oczywiście zabawa weselna zawsze będzie kojarzona z muzyką. Dlatego też wodzirej jest zastępowany przez DJ’a. W obu przypadkach oś wesela stanowi dobra zabawa, ale w nieco innej formie.

 

fotograf ślubnyFotograf

Skoro udało nam się już zorganizować salę, catering oraz oprawę muzyczną wesela to czas najwyższy, aby znaleźć osobę, która wszystkie te ważne wydarzenia udokumentuje w postaci zdjęć lub filmu. Fotografia ślubna nie jest prostym zadaniem. Nie każdy może zostać fotografem pracującym podczas takich imprez. Potrzebne jest doskonałe wyczucie, tzw. timing i umiejętność znalezienia się w odpowiednim miejscu i właściwym czasie. Zdjęcia z wesela mają być radosne, wesołe a jednocześnie porywać jakością wykonania. Nie jest to zadanie proste do realizacji. Pamiętajmy, że praca w tłumie, który nieustannie przemieszcza się w szaleńczym tempie jest nie lada wyzwaniem. Dlatego warto zatrudnić sprawdzonego fotografa, którego prace mieliśmy już okazję oglądać. To daje nam pewność, że i nasze wesele zostanie dobrze udokumentowane.

 

To co przedstawiliśmy powyżej to tylko pewien wycinek, bardzo ważny, przygotowań do wesela. Cały proces wymaga bardzo dobrej organizacji, przemyślenia a także miarodajnej oceny naszych możliwości finansowych. Tylko połączenie tych elementów może przynieść efekt w postaci doskonale zaplanowanego i zorganizowanego wesela. Imprezy, którą wszyscy Goście będą pamiętać jeszcze bardzo długo.

 


 

Więcej informacji:

 


 

Planowanie ślubu i wesela po kolei:

  • zdjecia ślubneKościół
  • Sala weselna
  • Catering
  • Zespół/DJ
  • Fotograf
  • Ubrania
  • Wygląd

6 myśli na “Fotograf, Dj – o czym pamiętać organizując ślub

Dodaj komentarz