Fotobudka czy fotograf na wesele?

Każdy z nas może przyznać, że ślub to najważniejszy dzień w naszym życiu. Oczywiście zupełnie odmiennie wyobrażamy sobie tą wyjątkowa chwilę, jednak niektóre elementy są podobne. Z całą pewnością zależy nam na tym, żeby to właśnie nasz ślub i wesele były wyjątkowe. Jak jednak uczynić ten wieczór jedynym w swoim rodzaju, korzystając z tradycyjnych elementów weselnych?

Dj na wesele czy zespół – na co lepiej się zdecydować

dj na weseluOczywiście kiedy zaczynamy organizować wesele, kierujemy się pewnym schematem postępowania. Ważne jest, żeby wszystkie niezbędne elementy były dopięte na ostatni guzik. Okazuje się, że przygotowania musimy rozpocząć już na wiele miesięcy przed wyznaczoną data ślubu. Jest to spowodowane przede wszystkim dostępnością usług weselnych. O co powinniśmy zadbać? Przede wszystkim wesele nabiera swojego wyjątkowego przebiegu dzięki temu, że dopilnujemy takich elementów jak:

  • sala weselna,
  • fotograf ślubny,
  • zespół weselny,
  • catering.

Jednak co raz częściej odchodzi się od standardowych rozwiązań i podejmuje się bardziej niekonwencjonalne decyzje. Niektóre zmiany są również spowodowane tym, że para młoda chce zaoszczędzić i nie ma zbyt dużego budżetu na wesele. Jeśli chodzi o salę bankietową to co raz częściej wybiera się dzisiaj imprezy na świeżym powietrzu, okazuje się, że zorganizowany w plenerze ślub staje się naprawdę bardzo popularny. Można wtedy skorzystać z namiotu bankietowego. Co do fotografa ślubnego to pozostaje bez zmian. Jednak rzadko już pary młode decydują się na nagrywanie filmu z uroczystości. Ważne są dla nich przede wszystkim zdjęcia. Przywiązują do nich bardzo dużą wagę głównie dlatego, że ma to być pamiątka na lata. Oczywiście duże znaczenie ma też zorganizowana sesja plenerowa pary młodej. W przypadku wyboru zespołu muzycznego z całą pewnością musimy się jednak kierować określonymi aspektami. Jeśli chcemy, aby nasi goście wspominali nasze wesele jako naprawdę świetną zabawę z całą pewnością powinniśmy zadbać o zróżnicowany repertuar. Możemy to uzgodnić na samym początku negocjacji. Jednak co raz częściej zamiast na zespół muzyczny pary młode biorą pod uwagę rozwiązanie jakim jest dj, chociażby z miasta Gdańsk. Może się okazać, że jest to opcja bardziej oszczędna. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie będzie to już muzyka na żywo. Dj na weselu odtwarzał będzie jedynie utwory z płyt, co może nie dać takiego samego efektu. Jeśli organizujemy wesele na dość sporą ilość osób, z całą pewnością powinniśmy przemyśleć dobrze nasz wybór. Od odpowiedniej muzyki i jej wykonania będzie w większości zależała udana zabawa naszych gości.

Fotograf na wesele – jak wybrać odpowiedniego

Fotograf na weselePrzy wyborze fotografa na wesele również powinniśmy się kierować kilkoma ważnymi aspektami. Przede wszystkim zdjęcia mają się nam podobać i mają przywoływać miłe skojarzenia. Dlatego właśnie ważne będzie to w jakiej jakości zostaną wykonane. Powinniśmy prześledzić dotychczasowe zlecenia danego fotografa i stwierdzić czy takiego rodzaju zdjęcia będą spełniały nasze oczekiwania. Drugie na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to podejście fotografa do naszego zlecenia. Już podczas rozmowy będzie widoczne czy traktuje nas indywidualnie, czy zaleca nam rozwiązanie takie jak wszystkim innym. Z jego strony ważne będzie, żeby szczegółowo poznać nasze oczekiwania, zwłaszcza co do sesji plenerowej. Jeśli nie wykaże zainteresowania naszymi sugestiami i nie będzie stosował się do naszych wskazówek, to zdecydowanie taki fotograf ślubny, chociażby nawet z samej Warszawy, nie będzie dla nas odpowiedni.

Fotobudka na wesele – dobry dodatek

Fotobudka na weseleOczywiście możemy wziąć również pod uwagę rozwiązania mniej typowe. Fotograf ślubny jest wybierany przez każdą parę młoda. Jednak pojawiają się również inne opcje, które warto wziąć pod uwagę. Może to być fotobudka. Wynajmowanie jej w Krakowie staje się co raz bardziej popularne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że fotobudka nie dostarczy nam fotorelacji z całego wieczoru. Będą to jedynie zdjęcia osób, które będą miały ochotę zrobić śmieszne zdjęcie z rodziną. Dlatego właśnie fotobudka to będzie dobry pomysł, ale jako dodatek do wynajętego fotografa. Wtedy będziemy mogli w fajny sposób wykorzystać zdjęcia w niej zrobione i zmontować teledysk czy tez zrobić kolaż. Z całą pewnością zdjęcia wykonane przez fotografa będą wierniejszą w przekazie pamiątką.


Więcej w opisanym temacie można znaleźć na:


Podsumowując:

Organizując swoje wesele powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie możliwe rozwiązania. Może się okazać, że kierowanie się stereotypami nie będzie dla nas dobre. Czasem warto skorzystać z rozwiązań nietypowych.