Filtr do domu – który wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów filtrów do wody. Dzięki temu możemy wybrać taki, który najbardziej nam pasuje, dokładnie analizując jego wady i zalety. Czyta woda jest bardzo ważna, dlatego warto wiedzieć z jakimi filtrami najczęściej się spotykamy i co mogą one nam zaoferować.

Typy filtrów – wady i zalety

odwrócona osmoza w domu w WarszawieNajpopularniejszym filtrem używanym w polskich gospodarstwach domowych jest filtr z zastosowaniem technologii odwróconej osmozy. Jej plusem jest to, że po zastosowaniu filtru otrzymujemy praktycznie krystalicznie czystą wodę, pozbawioną jakichkolwiek zanieczyszczeń. Minusem zaś jest to, że specjalna błona, która nie przepuszcza nawet najmniejszych bakterii i wirusów, wypłukuje także minerały, więc wodę trzeba mineralizować na nowo za pomocą specjalnego urządzenia. Ważne jest także regularne czyszczenie filtra. Innym typem filtrów są te zmiękczające wodę. Usuwają związki manganu i żelaza, jednak pozbawiają wodę także magnezu i wapnia. Woda jest smaczniejsza nie czuć w niej smaku chloru, ale także pozbawiona wartości. Istnieją także filtry węglowe, które usuwają chlor i poprawiają barwę oraz smak wody. Nie dają one jednak tak czystego płynu jak te z procesem odwróconej osmozy. To dlatego odwrócona osmoza w domu w Warszawie czy Krakowie jest tak popularna – w dużych miastach woda z kranu często jest niesmaczna i sprawia wrażenie zanieczyszczone oraz bardzo twardej. Filtry sprawiają, że smakuje ona nie gorzej niż ta butelkowana, kupowana w sklepie.

Każda metoda filtrowania wody ma swoje wady i zalety. Znając je będziemy mogli wybrać ten odpowiedni do naszego gospodarstwa domowego. Odpowiedni filtr doskonale sprawdzi przy uzdatnianiu wody, a my będziemy mieli pewność, że jest ona czysta i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń.