Ekologiczne i pojemne szambo przydomowe

 

Szamba przydomowe mogą mieć dwojaką konstrukcję. Z jednej strony wciąż stosuje si e tradycyjne zbiorniki betonowe lub plastikowe. Z drugiej, stawia się na ekologię, dbałość o środowisko wokół nas i również szamba dostosowuje się do współczesnych wymogów. Posiadanie własnej oczyszczalni z drenażem rozsączającym stanowczo bardziej się opłaca niż montaż zwykłego zbiornika na szambo.

Własne szambo – tradycyjne czy eko?

ekologiczne szambo przydomoweW momencie, gdy przystępujemy do budowy domu lub chcemy zamontować kanalizację przy budynku już istniejącym, pojawia się pytanie o szambo. Do wyboru mamy zasadniczo dwa rozwiązania. Jeśli da się podciągnąć kolektor miejski, to i tak warto zatroszczyć się o sprawy we własnym zakresie. Każdy, kto posiada ekologiczne szambo przydomowe, nie tylko dba o zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, w tym z czystej wody. Mając własne, samoczyszczące się szambo, jesteśmy panami własnego budżetu. System domowej oczyszczalni ścieków nie wymaga wzywania szambowozu i opróżniania zbiornika. Ścieki w sprytny sposób same się oczyszczają. Niebezpieczne, zanieczyszczone osady, pozostają w zbiorniku osadowym a pozostałą część już oczyszczonej kanalizacji, płynie równomiernie rurami odsączającymi. koszty kanalizacji rosną, podobnie wzrasta cena za opróżnianie szamba. Instalacja ekologicznej, przydomowej oczyszczalni to czysta oszczędność. Nikt nie dyktuje nam warunków wywozu szamba i cen za ta usługę.

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest niewiele bardziej skomplikowany, od wykonania zwykłego, tradycyjnego szamba. Zaletą systemu jest to, że niespecjalnie musimy martwić się o pojemność zbiornika, gdyż ścieki są systematycznie odprowadzane i nie gromadzą się przez dłuższy czas w jednym miejscu. Zatem koniec z drogim wywozem szamba.