Efektywne metody przewozu pracowników za granicę

W sytuacji, w której granice państw europejskich stoją dla nas otworem, nie zastanawiamy się już, czy dostaniemy się do miejsca przeznaczenia, ale w jaki sposób tam dotrzeć, aby warunki były najbardziej komfortowe. Kiedy natomiast planujesz zapewnić transport osobom załatwianym do pracy, zależy ci aby metody ich przewozu były jak najbardziej wydajne.

Jak agencja pracy tymczasowej może zorganizować przewóz osób?

Pracownik z agencji pracy tymczasowejAgencje pracy zwykle najczęściej muszą zadbać o to, aby zrekrutowani pracownicy dotarli do pracy poza granicami kraju. Najczęstsze są przewozy do Holandii, Belgii czy Niemiec. Wiadomo, że są to dość bliskie destynacje, a więc nie ma sensu wysyłać robotników do pracy samolotem. Zresztą taki transport jest przeważnie stosunkowo drogi i po prostu z punktu widzenia pracodawcy czy pośdreniczącego w zawieraniu umów nieopłacalny. Nie bardzo sprawdzą się także wszelkiego rodzaju pociągi, które są mało funkcjonalne i podróż nimi zajmuje dużo czasu. Raczej nikt nie przewozi pracowników w ten sposób. Najkorzystniejszą formą przewozu pracowników za granicę jest załatwienie prywatnego przewoźnika, który busem albo większym pojazdem dowiezie osoby do pracy. Jest to opcja najlepsza pod względem ceny, komfortu jazdy, a także ewentualnych reklamacji. Dzięki temu, że podpisana będzie umowa, można kontrolować w większym stopniu, w jaki sposób ten transport przebiega. Firma zyskuje pewność, że robotnicy dotrą prosto na miejsce zakwaterowania i nigdzie nie zagubią się po drodze. Dla nich też jest to więc najwygodniejsze, ponieważ gdyby musieli sami jechać, mogliby czasami nie trafić. Komfort jazdy jest dość dobry jak na niezbyt długą podróż. Można wygodnie przejechać autobusem do sąsiedniego czy trochę dalszego kraju, jednak nie jest to opcja polecana dla odległych podróży, bo będzie to trwało długo i będzie bardzo męczące.

Samodzielna jazda czy busy do Belgii?

Transport pracowników busemOczywiście, można także zastrzec w umowie, że każdy pracownik dociera na miejsce pracy we własnym zakresie. Jest to jednak opcja mniej efektywna i nieraz powoduje, że tych pracowników zgłasza się do pracy po prostu znacznie mniej. Nie każdy może sobie pozwolić na koszty podróży, nawet jeżeli byłyby one później zwracane. Ludzie zgłaszający się do pracy za granicę zazwyczaj potrzebują szybko gotówki. Poza tym opcja, żeby pracownik wykładał pieniądze na podróż, a potem będą mu one zwrócone także nie jest najefektywniejszą możliwością, ponieważ firma czy agencja pracy nie ma wówczas wpływu na cenę, za jaką robotnik przetransportuje się za granicę.

Przewozy do Belgii busami – wygoda

Przewóz busemDlaczego bus to najlepsze wyjście do transportu wielu osób do pracy? Przemawia za tym kilka faktów:

  • możliwość wynajęcia pojazdu wyłącznie dla zatrudnionych pracowników,
  • komfort jazdy,
  • możliwość odwiezienia robotników prosto do celu podróży,
  • integracja pracowników już podczas podróży co sprzyja później efektywnej pracy,
  • możliwość zawarcia stałej umowy z przewoźnikiem, a co za tym idzie także zmniejszenia jeszcze kosztów przewozu,
  • bezpieczeństwo takiej formy podróży

Wiele agencji pracy czy firm, zatrudniających pracowników bezpośrednio korzysta właśnie z usługi przewozu busami. Ma ona najwięcej plusów akurat w kontekście transportu właśnie w takich celach. Leasing pracowniczy jest obecnie popularnym zjawiskiem: zarówno ten krajowy, jak i zagraniczny. Warto, aby firmy „”wypożyczające”” pracowników wiedziały, w jaki sposób najefektywniej przewozić osoby. Coraz więcej powstaje agencji pracy, ponieważ jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. W Toruniu agencje pośrednictwa pracy mnożą się szczególnie i często właśnie oferują zagraniczne wyjazdy w celach zarobkowych. Każda agencja powinna podchodzić do zatrudnienia w sposób kompleksowy, a więc między innymi zadbać właśnie o najlepszy przewóz osób.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • Tasso – witryna internetowa agencji pracy tymczasowej działającej na terenie Włocławka
  • Skafander Travel – strona internetowa firmy oferującej busy z Krakowa do Belgii
  • Hrc.pl – portal internetowy poświęcony pracy i zarządzaniu zasobami ludzkimi

Podsumowanie

Kiedy już pracownicy zgłoszą się do pracy w zagranicznej placówce, trzeba jeszcze zapewnić im transport, aby bez problemu dotarli do wskazanej destynacji. Najlepszym sposobem na ich transport jest wynajęcie prywatnego przewoźnika, ponieważ wtedy obie strony zabezpiecza umowa i ludzie zatrudnieni w firmie zagranicznej ponadto jadą na miejsce jedynie w swoim towarzystwie, co jest wyjątkowo sprzyjającą cechą.