Drukowanie wielkoformatowe – idealny sposób na skuteczną reklamę!

Prowadzisz własną działalność i chciałbyś dać się poznać jak największej grupie odbiorców i potencjalnych klientów? Z całą pewnością musisz zainwestować w odpowiednią reklamę – coś, co przyciągnie wzrok, będzie łatwe do zapamiętania i skojarzenia z wizerunkiem firmy, którą prowadzisz. Żyjemy w czasach, w których liczy się nie tylko jakość, ale również sposób zaprezentowania produktu czy usługi. Jeżeli więc przeznaczysz pewną kwotę z myślą o wypromowaniu Twojego produktu lub usługi – postaw od razu na duży format.

Druk wielkoformatowy – co to takiego?

Najprościej mówiąc jest to druk wykorzystywany do tworzenia czy też produkcji form przeznaczonych do drukowania na materiale banerowym, papierze czy folii. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, która polega między innymi na utrwaleniu farby promieniami UV, otrzymany wydruk ma długi czas eksploatacji i jest odporny na warunki atmosferyczne. Co więcej, może być użytkowany od razu po wydrukowaniu bowiem nie wymaga dodatkowego suszenia. Ta technika drukowania często wykorzystywana jest, gdy trzeba zagospodarować duże powierzchnie reklamowe przeznaczone na bannery, billboardy czy szyldy reklamowe. Drukowania wielkoformatowe możliwe jest na wielu rożnych powierzchniach, zazwyczaj możesz więc wybierać spośród: baneru powlekanego i laminowanego, folii OWV, folii monomerowej, folii wylewanej, papieru blueback, papier plakatowy czy siatki mesh. Druk drukowi nierówny. Istnieje kilka rodzajów druku wielkoformatowego.

  • Pierwszym z nich jest druk solwentowy, czyli taki, który jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne. Pokryty odpowiednim laminatem może Ci służyć nawet kilka lat i nie stracić przez ten czas pierwotnego koloru.
  • Kolejnym rodzajem jest druk atramentowy wykorzystujący ekologiczne atramenty pigmentowe lub wodne. Druk tego rodzaju jest droższy niż druk solwentowy, wykorzystywany jest raczej do drukowania plakatów przeznaczonych do ekspozycji wewnętrznej.
  • Jeszcze innym rodzajem druku wielkoformatowego jest druk lateksowy, który łączy w sobie zalety druku atramentowego i solwentowego. Trzeba przyznać, że koszt wykonania plakatu tą technologią jest naprawdę duży.

Zastanawiasz się który rodzaj druku wybrać?

Zastanów się przede wszystkim nad tym, gdzie chcesz umieścić reklamę oraz jak długo ma wisieć w danym miejscu. Gdy odpowiesz sobie na te pytania – o wiele łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednią dla Twoich potrzeb formę druku wielkoformatowego.

Dlaczego reklama z wykorzystaniem druku wielkoformatowego jest skuteczna?

Ogromną rolę odgrywa właśnie format reklamy. Plakaty, które zajmują dużą przestrzeń reklamową mają zdecydowanie większe szanse dotrzeć do większego grona odbiorców, nie sposób wszakże ominąć wzrokiem czegoś, co jest tak duże.

Pomyśl przez chwilę nad tym, jak zachowujesz się Ty, jako odbiorca różnego rodzaju przekazów, w tym reklamowych.

Na jakie reklamy częściej zwracasz uwagę?

Prawdopodobnie na te duże. Spróbuj przypomnieć sobie jakąś reklamę (uściślijmy, że chodzi o plakat, a nie o reklamę puszczaną w telewizji). Plakat jakiej reklamy od razu przychodzi Ci na myśl? Przyznaj sam przed sobą: pomyślałeś o jednej z komercyjnych reklam topowych produktów, rozpoznawalnych marek, które do przedstawienia swojego produktu wykorzystują duże powierzchnie reklamowe?

Chcesz poznać inne zalety druku wielkoformatowego?

Druk wielkoformatowy UV jest odporny na warunki atmosferyczne oraz nie traci kolorów, co pozwala na długie użytkowanie plakatów wydrukowanych z wykorzystaniem tej techniki. Zaletą jest również efekt głębi kolorów – dzięki temu billboardy reklamowe i banery przyciągają wzrok przechodniów. Ponadto tego rodzaju nośniki reklamowe są łatwe w montażu i transporcie. Najważniejsza zaleta tego typu reklamy została wymieniona na początku – reklama ulokowana na dużej powierzchni przyciąga wzrok klientów. Jeśli jest dodatkowo inteligentna ale też zabawna, możesz liczyć na to, że dzięki niej w niedługim czasie zyskasz nowych klientów. Jeżeli nadal nie jesteś przekonany do tego typu reklamy, możesz wykonać następujący eksperyment: zamów nadruk na próbę. W ten sposób ponosząc tylko niewielki koszt będziesz mógł zdecydować, czy to odpowiednia forma reklamy dla Twojego produktu.

Gdzie zamówić druk wielkoformatowy?

Z uwagi na to, że wykorzystanie druku wielkoformatowego staje się coraz bardziej popularne, nie powinieneś mieć problemu z zamówieniem reklamy wykorzystującej ten rodzaj druku. Na początku dowiedz się jaką ofertę zaproponuje Ci drukarnia znajdująca się w Twoim mieście. Jeżeli propozycja ta nie przypadnie Ci do gustu, lub jeżeli drukarnia, w której byłeś nie wykorzystuje techniki drukowania wielkoformatowego, zawsze pozostaje zamówienie banerów w Internecie. W sieci z całą pewnością znajdziesz drukarnie specjalizujące się w wykonywaniu druku wielkoformatowego na rożnych materiałach. Warto tez zapoznać się z ofertą różnych drukarni i dopiero potem dokonać ostatecznego wyboru – dzięki temu możesz zyskać profesjonalną, wielkoformatową reklamę w najlepszej cenie.

 


 

 

Więcej informacji:

 

19 myśli na “Drukowanie wielkoformatowe – idealny sposób na skuteczną reklamę!

Dodaj komentarz