Drewno kominkowe w Rybniku

 

Kominki to obecnie nowoczesne rozwiązanie dla naszych domów. Dają ciepło, piękny zapach oraz specyficzną atmosferę. Palić w kominku należy drewnem dobrej jakości, naturalnym, zdrowym i suchym. Mało kto wie, że ważny jest rodzaj drzewa, którym rozpalamy w naszych kominkach. Gdzie najlepiej kupić takie drewno? W składach opałowych, w nadleśnictwach oraz w różnego rodzaju tartakach.

Punkty sprzedaży opału do kominków

Sprzedaż drewna kominkowego RybnikDrzewo i drewno kominkowe możemy nabyć w wielu różnych miejscach. Najbardziej znanym jest nadleśnictwo. Tam leśniczy sprzeda nam odpowiednie drewno kominkowe, pocięte na małe kawałki. Cena zależy od metrów, które kupimy. Sprzedaż drewna kominkowego Rybnik spełni nasze oczekiwania. W tym przypadku więc nie musimy już sami męczyć się i rąbać drewna, dostaniemy gotowe do palenia. Drugim przykładem miejsca, w którym możemy nabyć dobre i ładne drewno kominkowe to różnego rodzaju składy opałowe i tartaki. Tam możemy kupić drzewo na metry, pocięte lub nie. Pamiętajmy, ze w przypadku kupna drewna w całości zachowajmy szczególną ostrożność przy jego rąbaniu w domu. Najlepsze gatunki drewna to przede wszystkim dąb, brzoza, buk, drzewa owocowe, grab, jesion, olcha i topola. To już od nas zależy, który rodzaj wybierzemy. Cenowo gatunki te nie różnią się aż tak bardzo. Trzy pierwsze wymienione gatunki drewna pala się najdłużej i równomiernie. Ogrzeją nasze domy i mieszkania.

Drzewa owocowe również się sprawdza. Trzeba pamiętać, że drewno to musi być wolne od wszelkiej żywicy czy zabrudzeń chemicznych. Musi być naturalne, czyste, nie może być zanieczyszczone. Błędem jest, gdy nasze drzewo kominkowe pokryte jest jakimś lakierem lub bejcą. Drewno kominkowe podobnie jak pellet czy inne rodzaje opału mają za zadanie ogrzać każde miejsce, w którym znajduje się kominek.