Drewniane elewacje i ich zalety

 

Domy drewniane są bardzo klimatyczne, dlatego masa ludzi chce je mieć. Jedynym faktem, który często staje im na przeszkodzie jest to, że drewno jest mniej trwale, niż pustaki lub cegły. Można jednak połączyć te dwa materiały, budując dom z pustaków i robiąc mu drewnianą elewację. Dużo osób zamieszkałych w województwie zachodniopomorskim w ten sposób wykańcza swoje domy z zewnątrz.

Zalety drewnianych elewacji

drewniane elewacje zachodniopomorskieMieszkańcy zachodniopomorskiego bardzo lubią ten sposób robienia elewacji. Dom ma bardzo klimatyczny wygląd,a dodatkowo jest bardzo trwały i solidny. Jeśli chodzi o drewniane elewacje zachodniopomorskie budynki często je posiadają. Ciekawy wygląd nie jest jedyną zaletą tych elewacji. Działają one jak dobre ocieplenie, sprawiając, że dom nie traci ciepła. W letnie dni panuje w nim niska temperatura, natomiast zimą jest ciepło. Łatwo jest je odnowić, ponieważ nie trzeba kupować dużych ilości materiałów budowlanych. Wystarczy dobry impregnator, a później impregnat, aby przez dwadzieścia lat nie martwić się wyglądem budynku. Drewno na ścianie bardzo wzmacnia konstrukcję całego domu, co ma znaczenie na terenach nadmorskich, w których często dużo wieje. Ewentualne zmiany koloru domu również nie są trudne i można je zrobić bez posiadania wiedzy budowlanej. Jest to pracochłonne, ale możliwe do wykonania bez żadnych przeszkód. Potrzeba farbę oraz pędzel lub wałek.

Drewniane elewacje budynków są dobre, jeśli cenisz sobie klimatyczny wygląd budynku oraz jego trwałość. Domy z drewnianymi elewacjami wyglądają ciekawie i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Koszt budowy takiej elewacji to w przybliżeniu około piętnastu tysięcy złotych na ścianach o łącznej powierzchni czterystu metrów kwadratowych. W cenie jest drewno, kołki, a także farba i narzędzia.