Dobrej jakości medal z metalu

Medale są tradycyjnym elementem każdych zawodów na każdym szczeblu, od prostych rozgrywek szkolnych aż do igrzysk olimpijskich. Są one pamiątką dla uczestników, którzy wykazali się największym zaangażowaniem i zdolnościami zajmując w ten sposób miejsce na podium, bo to właśnie te trzy miejsca dostają medale. 

Medale wykonane z metalu 

wytrzymałe medale metaloweMedale przyznawane są zawodnikom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Odpowiednio za miejsce pierwsze, drugie i trzecie przyznawany jest medal złoty, srebrny i brązowy. Czasami na turniejach rozdawane są medale pamiątkowe, które otrzymuje się za sam udział w turnieju. Nie zawiera on informacji o zajętym miejscu, a jedynie o nazwie zawodów, w których brało się udział. Jest to miły gest organizatorów w stronę zawodników, którym nie udało się zdobyć miejsca na podium. Wytrzymałe medale metalowe są wykonane z odpowiednią precyzją, aby wyglądały bardzo estetycznie. Są one grubsze, dzięki czemu odporne są na uszkodzenia mechaniczne takie jak zadrapania, pęknięcia czy nawet i złamania. Wykonywane są bardzo starannie, aby cieszyły oko sportowców, którym udało osiągnąć się najlepsze wyniki. W ten sposób doceniane jest ich zaangażowanie i chęć do uprawiania sportu. Każdy medal posiada na sobie informacje o turnieju, w jakim zostaje przyznawany, dzięki czemu jest doskonałą pamiątką dla zawodnika, który po latach może pooglądać go i przypomnieć sobie swoje sukcesy w sporcie i powspominać zawody, w których brał udział. 

Medale na turnieje często zamawiane są w sklepach internetowych wraz z grawerem, lub odpowiednią naklejką. Przeważnie kupowane są trzy medale, po jednej sztuce za każde miejsce na podium. Wyjątkiem są medale przyznawane za udział w turnieju, które kupowane są hurtowo przez organizatorów.