Dobre metody na kolki

Opieka nad noworodkiem nie jest prostym zadaniem, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy nie mają jeszcze doświadczenia. Szczególnie dużo problemów mają rodzice z pielęgnacją malucha, gdyż wielu rzeczy trzeba się domyślać.

Co zrobić, kiedy atakuje kolka?

sprawdzone metody na kolki u noworodkaNoworodki nie potrafią się komunikować z otoczeniem w zrozumiały sposób, ponieważ dysponują jedynie umiejętnością płaczu. Oczywiście z czasem, rodzice nauczą się go rozróżniać, kiedy maluch płacze bo jest głodny, znudzony czy coś go boli, ponieważ istnieje kilka rodzajów płaczu. Dzieci płaczą z wielu powodów, ale najbardziej doniośle kiedy je coś boli. Taką sytuacją może być kolka, która występuje nawet u sześćdziesięciu procent noworodków i niemowląt we wczesnym okresie. Jej przyczyny są bardzo różne i czasem ciężko stwierdzić co konkretnie ją wywołało, ale na pewno ważny jest sposób jedzenia dziecka. Podczas łapczywego picia mleka, maluch połyka sporo powietrza, które potem powoduje nieprzyjemny dyskomfort w brzuszku i jelitach. Sprawdzone metody na kolki u noworodka są bezpieczne i można je w każdej sytuacji zastosować. Na każdego malucha działa co innego, więc trzeba próbować różnych metod i szukać, która zadziała na naszego maluszka. Czasem pomaga noszenie na rękach z głową ułożoną niż reszta tułowia, specjalny masaż brzuszka, który pomaga pobyć się bąbelków powietrza czy ciepły okład w dolnej części brzuszka. Ostatecznością powinny być preparaty farmakologiczne, którą są na bazie naturalnych ziół.

Kolka u noworodka jest wyjątkowo nieprzyjemnym momentem dla dziecka, ale również dla rodziców, bo nie ma nic gorszego niż płacz dziecka, na który nie można nic poradzić. Bywa, że dzieci płaczą z tego powodu nawet przez wiele godzin, więc warto jak najszybciej zareagować.