Dobra hydroizolacja na dachu płaskim

Na dachach płaskich często nie ma blachy, dlatego wielu właścicieli domów z takim dachem zastanawia się, jak wykonać hydroizolację. Tutaj zależy wszystko od materiału, jaki został użyty na poszycie takiego dachu. jeśli jest to beton, o hydroizolacji trzeba myśleć na etapie budowy. Jeśli jednak blacha lub styropapa, trzeba użyć specjalnych materiałów, które służą właśnie do takich prac. Warto o takich rzeczach wiedzieć.

Jak hydroizolować płaski dach?

hydroizolacja dachu płaskiegoJak wspominałem, wiele zależy od materiału pokrycia dachowego. Hydroizolacja dachu płaskiego wykonanego z betonu jest najłatwiejsza i powinna być przeprowadzana podczas zalewania stropów i dachu. Wystarczy dodać środek do zapobiegania wilgoci, który jest łatwo dostępny s klepach budowlanych. Jeśli na dachu płaskim znajdzie się jakikolwiek rodzaj dachy, najlepiej skorzystać z folii izolującej. Jest to materiał tradycyjnie stosowany do izolacji dachu. Jak się okazuje, folia działa bardzo dobrze, mimo, że sposób jest dość stary. Można dodatkowo użyć specjalnych lakierów zabezpieczających łączenia blachy. Taki lakier jest niewidoczny nawet pod słońce, lecz zabezpiecza łączenia dachu, dzięki czemu woda nie ma miejsca do tego, by przedostała się do wewnątrz. Jednak w tym sposobie trzeba poświęcić trochę czasu, aby zamalować wszystkie szczeliny dachu. Nie trwa to długo, jednakże jest to dodatkowe zajęcie podczas hydroizolacji.

Dobrze zrobiony dach powinien być zaizolowany, gdyż dzięki temu do wnętrza budynku nie przedostanie się woda. Warto jest pamiętać o tym, aby zastosować dobre materiały izolujące, które po kilku latach nie będą zbyt wyeksploatowane. W tym przypadku najlepiej jest poradzić się specjalistów, którzy zajmują się hydroizolacją dachów. Oni będą wiedzieli najlepiej z czego skorzystać.