Do czego służą płyty hdf?

Są to materiały drewnopochodne, które różnią się od siebie gęstością, czyli również wytrzymałością. Mają szerokie grono zastosowań. Obecnie wykonuję się z nich między innymi drzwi. Służą też do produkcji mebli, paneli podłogowych i ściennych. Są odporne na odkształcenia i uszkodzenia oraz łatwe w obróbce.

Polecane płyty hdf

płyta hdfIch gęstość to powyżej 750 kg na metr kwadratowy. Możemy je wykończyć na wiele sposobów – wysoki połysk, mat, półmat. Możemy również pokryć je farbą. Płyta hdf ma wysokie walory estetyczne przy niskich kosztach. Głownie wykorzystuje się je w przemyśle meblowym. Można z nich wykonać między innymi dna szuflad, tylne ściany mebli, elementy mebli skrzyniowych i tapicerowanych czy oprawy luster i obrazów. Ponadto z płyty HDF wykonuje się panele ścienne i podłogowe (zabezpieczone laminatem), kasetony, elementy stolarki drzwiowej i okiennej oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Są wykonane z materiałów ekologicznych. Sprawdzają się świetnie jako izolator akustyczny, chroniący pomieszczenia od niepotrzebnych hałasów. Jest to szczególnie istotna cecha, kiedy dotyczy drzwi wewnętrznych. Właśnie z takich płyt często wykonuje się teraz drzwi. Nie wypaczają się tak jak drzwi z litego drewna i są bardziej odporne na odkształcenia. Pamiętajmy, żeby odpowiednio o nie zadbać podczas magazynowania i transportu. Zabezpieczmy cieńsze płaszczyzny i narożniki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto składowanie powinno odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach o odpowiedniej wilgotności

Mamy też możliwość zakupu produktu o zwiększonej odporności wilgotnościowej czy ogniowej, co sprawia że możemy stosować ten materiał zarówno w miejscach narażonych na podwyższoną wilgoć jak i miejscach gdzie potrzebujemy lepsze parametry ognioodporne, jak choćby miejsca użyteczności publicznej.