Do czego służą plomby gwarancyjne?

 

Plomby często zamiennie nazywane są naklejkami gwarancyjnymi. Mają one na celu przede wszystkim zabezpieczanie czegoś przed ingerencją osób trzecich oraz sprzętu AGD, elektronicznego, laptopów chociażby przed podmianą. Poza właściwością, o której wspomniałam przed chwilą, nie różnią się niczym więcej od innych naklejek. Posiadają także odporność mechaniczną, dzięki czemu można je używać zarówno we wewnątrz jak i na zewnątrz.

Czym jest plomba?

plomby gwarancyjneTo etykieta foliowa, która idealnie sprawdzi się jako tabliczka znamionowa czy informacyjna. Dlaczego? Ze względu na jej specyficzną właściwość, o której wspomniałam na samym początku, czyli nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek działaniu innych osób. Jeśli ktoś chciałby zerwać plombę, to rozwarstwi ją tylko i jakaś jej część na pewno zostanie na urządzeniu. Niemożliwe z kolei jest doklejenie warstwy oderwanej. Warto wiedzieć, że plomby gwarancyjne są odporne na temperaturę, wodę, grzyb, słabe kwasy, benzyny oraz różnego rodzaju oleje, dzięki czemu ich zastosowanie jest szerokie. Istnieje kilka rodzai etykiet foliowych, dlatego powinniśmy czytać ich opisy, ponieważ to właśnie tam znajdziemy cenne informacje. Na przykład w przypadku folii e-1002 dowiemy się, że należy ją przyklejać na sztywnych lub półsztywnych powierzchniach. Plomby gwarancyjne mogą mieć różne kształty: rąby, koła, prostokąty, kwadraty czy nawet kwiatka. Etykiety można znaleźć już od kilkunastu złotych wzwyż. Aby przykleić plomby należy przede wszystkim wyczyścić oraz odtłuścić powierzchnię, na której ma się znaleźć etykieta. Klej może wysychać nawet do dwudziestu czterech godzin.

Plomby te idealnie sprawdzą się w firmach ze sprzętem elektronicznym czy nawet jako naklejki gwarancyjne na obudowę maszyny, dzięki czemu każdy będzie miał dostęp do informacji znajdującej się na niej. Podsumowując, etykiety foliowe zabezpieczają produkt w sklepie oraz pełnić funkcję informacyjną. Koszt plomby nie jest wysoki, a może zabezpieczyć nas przed różnymi nieprzyjemnymi sytuacjami.