Dlaczego puder jest tak ważny w makijażu? 

Niezależnie od tego, czy wykonujemy makijaż codzienny, czy też może wieczorowy, powinnyśmy pamiętać o tym, aby zawsze na koniec go porządnie utrwalić. Pozwoli nam to nie tylko cieszyć się dłużej jego „żywotnością”, ale także sprawi, że nasza skóra nie będzie się świeciła.

Dlaczego warto stosować puder?

pudry do twarzyOdkąd w świecie makijażu brylują głównie podkłady w płynie, wydawałoby się, że sypki puder odszedł całkowicie w niepamięć. Rzeczywiście większość dzisiejszych fluidów posiada również właściwości matujące, lecz wciąż brakuje im jakości względem utrzymania się na twarzy. Pudry do twarzy doskonale utrwalą nasz makijaż, mogą także stanowić rewelacyjną bazę pod cienie do powiek, albo nawet zastąpić nasz fluid! Dobrej jakości puder nie wymaga podkładu do cery bowiem sam w sobie potrafi wygładzić naszą twarz, rozświetlić ją, a jednocześnie zmatowić. Oczywiście jeżeli zależy nam tylko i wyłącznie na utrwaleniu naszego makijażu z całą stanowczością wystarczy nam do tego celu jedynie puder transparentny. Warto jednak pamiętać o tym, szczególnie przy zakupie pudru o danym odcieniu, aby był on odrobinę jaśniejszy od naszego podkładu. Wówczas unikniemy wrażenia maski oraz częstego problemu związanego ze zbyt mocnym kolorem naszej cery. Pudry do twarzy występują w wielu wariantach. Niektóre z nich są wypiekanymi kuleczkami, niektóre w wersji prasowanej, a jeszcze inne sypkiej. Wszystkie są przeważnie równie dobre, a ich konsystencja ma przede wszystkim ułatwić nam ich stosowanie oraz dozowanie co, jak doskonale wiemy, jest kwestią indywidualną.

Na rynku możemy dodatkowo spotkać specjalne pudry dla osób zmagających się z alergiami. Nie są one już tak trudno dostępne oraz drogie, jak przed laty. Wręcz przeciwnie. Taki puder z łatwością znajdziemy nie tylko w drogeryjnych szafach kosmetycznych, ale i w mniejszych sklepach z kosmetykami.