Dlaczego imigranci przeprowadzają się do Anglii?

Wśród mieszkańców krajów biedniejszych Unii Europejskiej Anglia jest jednym z krajów, do których wielu wyjechało, aby znaleźć lepiej płatną pracę. Anglia jest krajem, który bardzo szybko się rozwija. Pakiet socjalny oraz płaca minimalna jest tam bardzo wysoka, co zachęca wielu imigrantów do osiedlania się w tym kraju.

Zalety imigracji do Anglii

AngliaImigrant jest osobą, która opuszcza swój kraj w celu poprawieni swojego życia. Często migracje dotyczą chęci znalezienia lepszej pracy lub zamieszkania w innej części świata. Wewnątrz Unii Europejskiej migracja jest popularnym zjawiskiem ze względu na otwartość granic. Wiele osób z biedniejszych krajów wspólnoty przeprowadza się do tych gdzie zarobki są wyższe. Takimi krajami są m.in.:

  • Niemcy,
  • Franja,
  • Holandia,
  • Wielka Brytania.

Imigranci wybierają Anglie przede wszystkim ze względu na zarobki, ale innych korzyści też jest wiele. W Anglii są niższe podatki, a od pensji minimalne wcale nie są odciągane. W Anglii biurokracja jest przyjazna ludziom. Również, jeśli pracownik zachoruje to nie musi starać się o odpowiedni kwitek od lekarza, wystarczy, że zadzwoni i może liczyć do tygodnia wolnego. Nie ma oszukiwania przez pracodawcę, zawsze dostaje się jasny i uczciwy kontrakt. Zaletami mieszkania w Anglii to również dobra infrastruktura oraz połączenia lotnicze. Ludzie na ulicach są mili i uprzejmi. System prawny jest korzystny. Za wszelkiego rodzaju pozwy, szkody itp. nic się nie płaci. Również pakiety socjalne są wysokie. Gdy pracuje się i nie ma z kim zostawić dzieci, to państwo oferuje bezpłatne przedszkola. Jedynym minusem pracy i mieszkania w Anglii może być pogoda.

Dlaczego jest tak wielu uchodźców z Syrii?

przeprowadzkaWśród imigrantów przybywających do Anglii w ostatnim czasie jest wielu uchodźców z Syrii. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na opuszczenie tego kraj? Powodów jest kilka. Najważniejszym to trwająca już cztery lata wojna domowa. Z jednej strony krwawy reżim prezydenta Baszszar Al-Aada, a z drugiej strony państwo islamskie. Do tej pory uchodźcy z Syrii mieszkali w obozach w krajach sąsiednich, jednak zaczyna tam już brakować miejsc, jedzenia, wody oraz ubrań. Również od jakiegoś czasu coraz bardziej powszechna stała się informacja o szlaku bałkańskim prowadzącym w głąb Europy. Należy również pamiętać, że taka wyprawa jest kosztowna, dlatego dopiero teraz wiele osób decyduje się na tę podróż, ponieważ udało im się zaoszczędzić. Podróż do Europy to koszt około 4 tysięcy dolarów. Uchodźca jest osobą, która z danego kraju ucieka przed wojna lub prześladowaniami, dlatego kraj, u którego uchodźca składa wniosek o azyl musi go zapewnić. Przypadkiem, kiedy taki azyl nie będzie udzielany to, gdy dana osoba jest karana, lub gdy złożyła wniosek o azyl w innym kraju.

Jak przygotować się do przeprowadzki do Anglii?

przeprowadzkaPodczas gdy imigracja do Anglii staja się popularna to rozwiną się biznes przeprowadzek do tego kraju. Wiele firm oferuje kompleksowe przeprowadzki do Anglii. Zazwyczaj takie przeprowadzki są z wykorzystanie dużych ciężarówek, które podczas podróży do Anglii muszą pokonać Niemcy, Francję, a następnie kanał La Manche. Kanał można pokonać na dwa sposoby, promem lub Eurotunelem. Podczas przeprowadzki wszystkie małe przedmioty pakować do kartonów, jednak należy pamiętać by takie kartony nie były za duże i za ciężkie, wtedy łatwiej jest je transportować. Przy przeprowadzce mebli należy pamiętać, aby zabezpieczyć wszystkie drzwiczki i elementy ruchome. Ciuchy najlepiej jest pakować do dużych worków.

Podróż busem do Anglii

busy jeżdżące do AngliiRównież przewoźnicy dostosowali się do rosnącej liczny imigrantów w Anglii. Bardzo popularne stały się kursujące busy do Anglii. Przewoźnicy oferują komfortową podróż, klimatyzowanymi latem, a zimą dogrzewanymi busami. Takie busy bardzo często są wyposażone w Wi-Fi lub inne media, które umilą podróż. Podróż takim busem jest komfortowa dzięki wygodnym fotelom. Również wiele busów jest wyposażona w małe foteliki przeznaczone dla dzieci.


Źródło:


Podsumowanie

Imigracja do Anglii jest bardzo popularna. Rynek zauważył te zjawisko i dopasował swoje usługi do wielu osób, które wyjechały do tego kraju. Usługami takimi są przede wszystkim przeprowadzki, przesyłki paczek, a również transport osób.