Dla kogo flmy poklatkowe

 

Mając do dyspozycji dzisiejszą technologię, jesteśmy wręcz zobowiązani do wykorzystywania jej szerokich możliwości. Wpływamy obecnie na szerokie wody trików filmowych niegdyś dostępnych tylko dla zawodowych filmowców dysponujących dużymi budżetami, na super produkcję.

Poklatkowe zwolnienie czasu

film timelapseJednym z takich trików jest film timelapse. Jest to poklatkowe zwolnienie obrazu w celu pokazania w przyspieszonym tempie, na przykład jakiegoś zjawiska naturalnego. Efekt ten jest dobrze znany z filmów przyrodniczych w których jet tak pokazany na przykład proces wzrastania rośliny, albo wędrówka gwiazd, czy życie wielkiego miasta. Proces tworzeniu takiego filmu, polega na zrobieniu tysięcy zdjęć po sobie ze stałą częstotliwością z całkowicie nieruchomo zafiksowanego aparatu, lub kamery. Później w procesie post produkcji łączy się te wszystkie zdjęcia w jeden film. Obecnie niektóre aparaty fotograficzne typu DSLR mają wbudowaną funkcję timelaps. Nawet niektóre smartfony dają takie możliwości i oprogramowanie do timelapsów mają wgrane jako standardowe. Warto zainteresować się takimi formami filmów, ponieważ dają bardzo ciekawy wizualny efekt. Z reguły lubiany przez nowożeńców i wielbicieli natury. Odkąd byłem dzieckiem i oglądałem filmy angielskie filmy przyrodnicze z pod znaku pewnego arystokraty, chciałem samodzielnie wykonać taki film.

Dzisiaj otwiera się przed nami wspaniały i nieograniczony świat możliwości technicznych. dajmy się więc ponieść wyobraźni i stwórzmy coś z czego będziemy dumni. Oderwijmy się od szarej rzeczywistości i przelejmy na film całą tęsknotę za pięknem i czarodziejskim światem. Współczesność daje nam taką szansę i żal byłoby z niej nie skorzystać. Timelaps to dopiero początek i przedsmak tego co możemy.

Więcej o funkcji timelapse na: https://m8house.com/