Dekoracyjne rozety na ścianę

Podczas aranżowania mieszkania czy domu często zapominamy o dekoracjach ściennych, które niejednokrotnie wpływają na klimat całego wnętrza. Najczęściej właściciele wybierają lustra, plakaty oraz ramki z rodzinnymi zdjęciami. Okazuje się, że można jednak postawić na nieco bardziej stylowe i oryginalne dekoracje jak rozety.

Rozety z drewna – proste w montażu 

rozety drewnianeTakie elementy doskonale wpasują się w styl skandynawski, rustykalny oraz nowoczesny, aby nieco ocieplić wnętrze. Sprzedawcy proponują rozety drewniane w różnych rozmiarach, wzorach a nawet kolorach. Najlepiej zakupić kilka różnych rozet i ułożyć z nich ścienną galerię. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sypialni, salonie oraz na ścianie w korytarzu czy dużym holu domu jednorodzinnego. W internecie można znaleźć liczne inspiracje zaaranżowanych pomieszczeń z wykorzystaniem właśnie rozet. Tego rodzaju dekoracje można także zestawić na jednej ścianie razem z lustrami w okrągłych ozdobnych ramach. Wszystko powinno być jednak przemyślane – ściana, na której zwisną rozety powinna być pomalowana na jednolity kolor – w końcu to rozety mają tutaj stanowić główną dekorację. To samo tyczy się reszty ścian – lepiej nie przesadzić z innymi dekoracjami ściennymi w jednym pokoju. Oczywiście rozety można śmiało wykorzystać podczas projektowania firmowego lokalu.

Mimo iż na rynku można znaleźć także metalowe czy inne rozety, to właśnie te drewniane prezentują się najlepiej i pozytywnie wpływają na atmosferę w pomieszczeniu. Drewno zawsze ociepla wnętrze i jest bardzo często wykorzystywane przez projektantów wnętrz, dekoratorów oraz architektów. Ceny rozet są bardzo różne i zależą głównie od ich wielkości, grubości oraz wzorów zamieszczanych na dekoracji. Zazwyczaj są to elementy wykonywane ręcznie.